Hava Durumu

Engelliler için iş birliği protokolü imzalandı

Yalova Üniversitesi ile Engelli Eğitim Kültür Sağlık Spor Vakfı arasında engellilerin eğitimi, istihdamı ve sosyal hayata katılımını artırmaya yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Protokol, Yalova Üniversitesi Rektörlük Binasında düzenlenen törenle gerçekleştirildi

Haber Giriş Tarihi: 19.06.2023 12:11
Haber Güncellenme Tarihi: 19.06.2023 12:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Engelliler için iş birliği protokolü imzalandı

Protokole göre, Yalova Üniversitesi ve Engelli Eğitim Kültür Sağlık Spor Vakfı arasında ortak projeler, eğitimler, seminerler, konferanslar, çalıştaylar, araştırmalar ve yayınlar yapılacak. Ayrıca engelli bireylerin üniversiteye girişleri, akademik başarıları, kariyer planlamaları, mesleki gelişimleri ve istihdam olanakları desteklenecek.

Engelli Eğitim Kültür Sağlık Spor Vakfı daha önce de Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ile benzer iş birliği protokolleri imzalamıştı. Bu protokollerde engelli bireylere ve annelerine mesleki eğitim verilmesi, mesleki rehabilitasyon sağlanması, engellilerin istihdamı ve istihdama yönelik eğitim süreci gibi konular ele alındı.

İmza töreninde konuşan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı üniversite olarak engelli bireylere yönelik çalışmalar ve pozitif ayrımcılık yaptıklarını dile getirerek, “Engellilerin eğitimi, istihdamı ve sosyal hayata katılımı bizim için çok önemli bir konudur. Bu protokol ile engelli bireylere ve ailelerine yönelik hizmetlerimizi artırmayı ve Engelli Eğitim Kültür Sağlık Spor Vakfı ile iş birliğimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu protokolün engelli bireyler, aileleri, üniversitemiz ve vakfımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Engelli Eğitim Kültür Sanat Vakfı Başkanı Abdurrahman Kurtaslan ise Yalova Üniversitesi ile imzalanan bu protokolü çok önemsediklerini ifade ederek, “Vakfımızın amacı aynı amaca yönelik hizmet üreten sivil toplum kuruluşları, belediyeler, kamu kurumları, eğitim kurumları, özel sektör kurumları ile iş birliği içinde engellilerin ve ailelerinin yaşamlarını kolaylaştırmak ve sosyal hayata dahil olmalarına yardımcı olmaktır. Bu protokol ile Yalova Üniversitesi’nin engelli bireylere yönelik sunduğu imkanlardan faydalanmak ve ortak projeler geliştirmek istiyoruz. Bu protokolün engelli bireyler, aileleri, üniversitemiz ve vakfımız için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.