Hava Durumu

Arslanhan İşkur Toplantısı’na Katıldı

İşkur, dezavantajlı gruplara yönelik kapsayıcı hizmet sunum modelleri geliştirmek için bir toplantı düzenledi. Toplantıya Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu İstihdam Sekreteri Murat Arslanhan da katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2023 08:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.08.2023 08:00
https://www.yalovahayat.com/
Arslanhan İşkur Toplantısı’na Katıldı

İşkur, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA II) kapsamında yürüttüğü "İş ve Meslek Danışmanlığı Hizmetlerinin Geliştirilmesi Projesi"nin faaliyetlerinden biri olan dezavantajlı gruplara yönelik kapsayıcı hizmet sunum modellerinin geliştirilmesi için bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı, uzun süreli işsizler, kadınlar, gençler, göçmenler, eski hükümlüler ve engelliler konu başlığıyla hazırlanan çalışmalar üzerinden değerlendirme, görüş ve öneriler sunuldu.

Toplantıya Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu İstihdam Sekreteri Murat Arslanhan da katıldı. Arslanhan, engelli bireylerin işgücü piyasasına katılımını artırmak için İşkur’un sunduğu hizmetlerden faydalandıklarını belirtti. Arslanhan, “Engelli bireylerin istihdam edilebilirliklerini artırmak için İşkur’un iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden, mesleki eğitim kurslarından, işbaşı eğitim programlarından ve işe yerleştirme teşviklerinden yararlanıyoruz. Bu hizmetler sayesinde engelli bireylerin hem kendilerine hem de topluma katkısı artıyor” dedi.

Toplantının sonunda, dezavantajlı gruplara yönelik kapsayıcı hizmet sunum modellerine ilişkin hazırlanan raporlar paylaşıldı. Raporlarda, dezavantajlı grupların işgücü piyasasındaki mevcut durumu analiz edilmiş ve iyi uygulama örnekleri incelenerek İşkur’un hizmet sunum kalitesini artırmaya yönelik öneriler ortaya konuldu.

HABER/M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.