Hava Durumu
hayat bankası

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ projesi ile desteklerini sürdürüyor

Dünyanın lider akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, "Girişimciliğe Değer" projesi kapsamında girişimcilere verdiği desteklere devam ediyor. Geleceğe yönelik vizyonu ve işbirlikçi yaklaşımıyla Aksa Akrilik, İltema ile olan ortaklığını sürdürerek, sektörde büyümelerine katkı sağlıyor.

Haber Giriş Tarihi: 28.07.2023 17:00
Haber Güncellenme Tarihi: 28.07.2023 17:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ projesi ile desteklerini sürdürüyor

Dünyanın lider akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, "Girişimciliğe Değer" projesi kapsamında İltema'ya verdiği destekle büyümesine katkı sağlamaya devam ediyor.

2021 yılında başlatılan iş birliği ile geliştirilen ısıtıcı kumaşların, geniş bir kullanım alanı bulduğunu ve birçok sektörün dikkatini çektiğini söyleyen Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cengiz Taş “İltema, teknik tekstiller üzerine çalışan, endüstriyel alanlardaki ısıtma ihtiyaçlarına yenilikçi yaklaşımlar getiren, yüksek teknoloji ve yeni nesil malzemelerle bir Ar-Ge firması. 2021 yılında başlayan işbirliğimiz kapsamında Aksa Akrilik olarak İltema'nın büyüme potansiyelini göz önünde bulundurup ilave yatırım kararı alarak, İltema’nın yeni markası Fleksheat’ın ısıtmalı kablo üretimini destekledik. Bu ortaklıktan büyük heyecan duymaktayız. Isıtıcı tekstiller ve ısıtmalı kablolarla birlikte hem girişimcilere katkı sunacak hem de işlere değer katacağız. Sürdürülebilir ve yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesine yönelik projeleri desteklemeye devam ederek, tekstil sektöründeki liderliğimizi koruyacağız” dedi.

Isıtma sistemleri için ideal olan ısıtmalı kablolar, başta inşaat, endüstri, mutfak eşyaları, otomotiv alanında kullanılıyor. Tekstil sektörüne katkı sağlayan teknolojik yeniliklerle öne çıkan İltema, Türk Patent Enstitüsü'nden aldığı patentlerin yanı sıra, Techxtile Start Up Challenge, BigBang (İTÜ), Kworks(Koç Üniversitesi), Enerjim Sensin (ODTÜ Teknokent-EPDK) ve TET Proje Pazarı gibi prestijli etkinliklerde elde ettiği başarılarla da dikkat çekiyor.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.