Hava Durumu

Şok Market Yumurta Fiyatı 2023 – 10 lu-15 li-30 lu koli ne kadar?

Son dönemlerde artan gıda fiyatları vatandaşın belini bükmeye devam ederken vatandaşlar en uygun fiyatlı ürünleri bulmak için market market dolaşmak karşılaştırma yapmak zorunda kalıyor. Öyle ki vatandaş bir ürün almak için uzun uzun düşünmek zorunda kalıyor kesin olarak ihtiyacı olmayana kadar almıyor. Başlıca temel gıda maddelerinden biri olan yumurta da fiyatı büyük oranda artan gıdalardan biri oldu. Peki Şok market yumurta fiyatı Eylül ayı itibari ile ne kadar? 10’lu 15’li 30’lu yumurta fiyatları ne kadar oldu? Detaylar haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 12.09.2023 13:58
Haber Güncellenme Tarihi: 12.09.2023 20:17
https://www.yalovahayat.com/
Şok Market Yumurta Fiyatı 2023 – 10 lu-15 li-30 lu koli ne kadar?

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Temmuz ayında üretici ile market arasındaki fiyat değişimlerini, bu değişimlerin nedenlerini, mazot başta olmak üzere aylık ve yıllık girdi fiyatlarındaki değişimleri ve gıda fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarını değerlendirdi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği olarak fiyat topladıkları market ürünlerinin, yarısından fazlasında fiyat artışı bulunduğunu açıklayan Bayraktar, “Temmuz ayında markette 37 ürünün 19’unda fiyat artışı, 18’inde fiyat düşüşü görüldü.” şeklinde konuştu.

Temmuz ayından bu yana gelen yüksek zamlardan dolayı et ve süt ürünleri başta olmak üzere meyve ve sebze fiyatları baklagiller ve daha birçok ürün kaleminde kontrolsüz zamlar yapıldı. Her markette aynı ürün için farklı fiyat politikaları uygulanması vatandaşların tepki göstermesine neden oldu.

Örneğin A markette bulunan bir ürün 5 TL iken B markette bulunan aynı ürün 10 TL’ye satılıyor aynı üründe gözlemlenen bu fiyat farkı vatandaşa üreticiden kaç TL’ye alınıyor sorusunu sorduruyor.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Temmuz ayında üreticide 29 ürününün 15’inde fiyat artışı olurken, 5’inde fiyat düşüşü görüldü. 9 üründe ise fiyat değişimi olmadı.”

Fiyat değişimlerinin nedeni olarak ani iklim değişiklikleri, aşırı sıcaklar, aşırı yağışlar ve üretimdeki azalmaları işaret eden Bayraktar, öte yandan sıcaklıkların artmasıyla birlikte hasadın erken başlaması birçok sebzede üretimi artırdığını ifade etti.

Peki Eylül ayı itibari ile güncel yumurta fiyatları ne kadar? Şok markette yumurta fiyatı Eylül ayı itibari ile ne kadar, 10’lu 15’li 30’lu yumurta fiyatları ne kadar gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

ŞOK Market, Türkiye’nin 81 ilinde 10.281’i aşan mağazası, 38 dağıtım merkezi ve 45.000’den fazla çalışanı ile son üç yılda toplam 2.747 adet mağazasını da yenilemiştir. 

Şok Market ayrıca tüketici hafızasında tarihçesi olan ve geçmişte ulusal marka niteliğine sahip Mis, Piyale, Mintax, Evin ve Amigo gibi markalara sahip çıkarak bu değerleri yeniden ekonomiye kazandırmıştır.

Şok Markette yer alan 2 farklı yumurta markası mevcuttur. Eylül ayı itibariyle bu markalarda yumurta fiyatları şu şekilde:

Anadolu Çiftliği Yumurta

Anadolu Çiftliği yumurta M boy 30’lu: 87,50 TL

Anadolu Çiftliği yumurta L boy 15’li: 49,50 TL

Anadolu Çiftliği Omega-3 10’lu: 36,90 TL

Anadolu Çiftliği gezen tavuk yumurtası M boy 10’lu: 41,90 TL

Güzide Hanım Yumurta

Güzide Hanım organik yumurta M boy 6’lı: 32,90 TL

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.