Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

2024 yılı 1. dönemine ilişkin engelli ve eski hükümlü proje başvuruları başladı

İŞKUR Yalova İl Müdürü Erhan Dede, 2024 yılı 1. Dönemi için engelli ve eski hükümlü proje başvurularının başladığını açıkladı. Başvurular 15 Aralık 2023’e kadar yapılabilecek

Haber Giriş Tarihi: 14.10.2023 03:24
Haber Güncellenme Tarihi: 14.10.2023 03:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
2024 yılı 1. dönemine ilişkin engelli ve eski hükümlü proje başvuruları başladı

İŞKUR Yalova İl Müdürü Erhan Dede, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarından engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve iş yerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verileceğini duyurdu.


Elden veya posta yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecek
Verilecek desteğin amacının engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak olduğunu belirten Müdür Dede, “İŞKUR internet sitemizde yer alan Proje Başvuru Rehberlerine göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal tarafların temsilcilerinden oluşan komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir. Kendi işini kurmak isteyen engellilerin proje başvurularını, 15 Aralık 2023 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir. İl Müdürlüğümüze elden veya posta yolu ile yapılacak proje başvuruları kabul edilmeyecektir. Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, iş yerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları projelerini hazırlayıp 15 Aralık 2023 tarihi mesai saati sona erene kadar İl Müdürlüğümüze elden veya posta yoluyla teslim edebilirler. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülerin projelerini belirtilen tarihe kadar Adalet Bakanlığının ilgili birimleri aracılığı ile bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize iletmesi gereklidir” şeklinde konuştu.

M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.