Hava Durumu

YAÜ, Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi'ne Ev Sahipliği Yapacak

Yalova Üniversitesi, sosyal bilimler alanında düzenlenen Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi'ne ev sahipliği yapacak.

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2023 08:00
Haber Güncellenme Tarihi: 07.07.2023 08:00
https://www.yalovahayat.com/
YAÜ, Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi'ne Ev Sahipliği Yapacak

Yalova Üniversitesi, önemli bir akademik etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 15-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK), sosyal bilimler alanında disiplinler arası çalışmaları teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilecek.

Yalova Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılacak olan TLÇK, genç akademisyenlere farklı bir platform sunmayı hedefliyor. Kongre, lisansüstü çalışmaların niteliğini artırmak ve özgün akademik üretimi desteklemek için düzenlenen bir etkinlik oluyor. Kongrenin en önemli hedeflerinden biri, disiplinler arası yaklaşımları teşvik ederek ortak bir dil ve yöntem geliştirilmesine katkı sağlamak.

Her yıl farklı bir üniversite ve şehre konuk olan TLÇK, bu yıl Yalova Üniversitesi'nin misafiri olacak. Kongre, lisansüstü düzeyde çalışmalar yapan veya son iki yılda çalışmalarını tamamlayan araştırmacılara bir araya gelme ve bilgi paylaşımı imkanı sunacak. Kör hakemlik sistemi uygulanacak ve uzman hakemler tarafından değerlendirilen özet ve tam metinler kabul edilecek. Seçilen bildiriler, kongre sonrasında yayınlanacak ve bilim dünyasına katkı sağlayacak.

TLÇK'nın geçmişi, 2007 yılında başlayan "Genç Akademisyenler Buluşması" etkinliğiyle başlıyor. 2012 yılından itibaren "Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi" olarak adlandırılan etkinlik, İlmi Etüdler Derneği (İLEM) öncülüğünde düzenleniyor. Kongre, İLEM'in yanı sıra TÜBİTAK ve diğer kurumlarının da desteğiyle gerçekleştiriliyor.

HABER/Furkan Karahasan

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.