Hava Durumu

YAÜ’DE Akreditasyon Toplantısı

Yalova Üniversitesinde 2023 yılının 2. Akreditasyon Çalışmaları Toplantısı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu'nun moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 03.07.2023 13:58
Haber Güncellenme Tarihi: 03.07.2023 13:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
YAÜ’DE Akreditasyon Toplantısı

15 Temmuz Konferans Salonu’ndaki toplantıya, Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Murat Azaltun, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Şerafettin Köse, Kalite Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Sinem Ateş, Dr. Öğr. Üyesi Eyüp Çalık, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Tımaç, Öğr. Gör. Dr. Metin Öksüz, Kalite ve Strateji Koordinasyon Ekibi üyeleri ile Birim Kalite Komisyonları ve Destek Ekibi üyeleri (Toplumsal Katkı, Araştırma ve Geliştirme, Eğitim-Öğretim, Liderlik, Yönetişim ve Kalite) katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Birim Kalite Komisyonları ve Destek Ekibi üyelerinin üniversitenin kurumsallaşmasında önemli bir rolünün olduğunu ifade etti. 2023 yılının ilk 6 ayındaki çalışmaların ekip üyeleri ile gerçekleştirildiğini belirttikten sonra ekiplerden gelen geri bildirimlere göre iyileştirmelerin yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini vurguladı.

Ekip üyelerinin katkılarıyla hazırlanan 2022 Kalite İç Değerlendirme Raporu (KİDR), 2024-2028 Stratejik Plan ve diğer akreditasyon çalışmaları hakkında geri bildirim vermek ve ilerleyen süreçte çalışmaların nasıl ilerleneceği konusunda bilgilendirme amacıyla düzenlenen toplantıda, Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Murat Azaltun ve Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Sinem Ateş ve Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Tımaç sunumlar gerçekleştirdi.

Sunumlar sırasında, kurumsallaşmaya katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek tüm faaliyetlerin stratejik planla ilişkilendirilmesinin ve Planlama, Uygulama, Kontrol ve Önem Alma (PUKÖ) döngüsü çerçevesinde yönetilmesinin önemi vurgulandı. Faaliyetlerde PUKÖ’nün nasıl çalıştırıldığına örnek olması amacıyla “İİBF İşletme Bölümündeki 7+1 Uygulamalı Eğitim" ve "Stratejik Planla Uyumlu Altınova MYO’daki Uygulamalar" konulu iki farklı birimde yapılan başarılı çalışmalar paylaşıldı.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.