Hava Durumu

Yalova Üniversitesi Öğrencilerinden Büyük Başarı

Yalova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı öğrencisi Göktürk Metehan Toklu “Metatürk” projesiyle Bilim kampı ödülüne layık görüldü.

Haber Giriş Tarihi: 28.07.2023 13:30
Haber Güncellenme Tarihi: 28.07.2023 11:00
https://www.yalovahayat.com/
Yalova Üniversitesi Öğrencilerinden Büyük Başarı

2021 yılında Türkiye-Kırgızistan Manas Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi ve koordinatörlüğünde başlayan ve 2022 yılında Amasya Üniversitesi’nin katılımıyla üç üniversite koordinatörlüğünde, aralarında Yalova Üniversitesi’nin de bulunduğu Türk dünyasının 15 bölgesinden 90 üniversite işbirliği ile sürmekte olan Türk Dünyası Dijital Vatandaşlığı projesi gelişmeye devam ediyor. Türk Dünyasının gönüllülük esasına dayalı en geniş katılımlı projesi olan Türk Dünyası Dijital Vatandaşlığı projesinde 130’un üzerinde bilim insanı, 100 bilge insan, 300’den fazla gönüllü ve toplamda 10.000’in üzerinde öğrenci bulunuyor.

Proje kapsamında katılımcılara dijital içerik atölye eğitimleri verildi. Bu atölye çalışmaları sonunda katılımcılar tarafından Türk dünyası ile ilgili dijital içeriklerin yer aldığı 130 proje hazırlandı. Yalova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programı öğrencisi Göktürk Metehan Toklu "Metatürk" projesiyle Yalova Üniversitesi adına katılım sağlayarak projelerin değerlendirilmesi sonucu Kırgızistan Bilim Kampı ödülüne hak kazanan öğrenciler arasında yer aldı.

HABER/M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.