Hava Durumu

Yalova Üniversitesi’nde İkinci Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

Yalova Üniversitesi’nde 2023 yılının 2. Kalite Komisyonu Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı başkanlığında gerçekleştirildi. 21.06.2023 tarihinde Rektörlük toplantı salonunda saat 10:00'da gerçekleştirilen toplantıya, Kalite Komisyonu üyeleri olan Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Murat Azaltun, dekanlar, meslek yüksekokulu ve araştırma merkez müdürleri, idari birim yöneticileri ve dış paydaşlar katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2023 10:34
Haber Güncellenme Tarihi: 05.07.2023 10:34
https://www.yalovahayat.com/
Yalova Üniversitesi’nde İkinci Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, açılış konuşmasında üniversitenin öncelikli hedeflerinden birinin kurumsal akreditasyon olduğunu söyledi. Ayrıca kalitenin kurumsallaşma çalışmaları ile birlikte değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak ekip çalışmasının bu işin önemli bir ayağını oluşturduğunu belirtti. 2023 yılının ilk yarısında hazırlanan Kurumsal İç Değerlendirme Raporu (KİDR) ve 2024-2028 Strateji Planının, 230 akademik ve idari personelin aktif katılımı ile nasıl hazırlandığını anlattı.

Toplantıda Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Murat Azaltun, Kalite Koordinatörlüğünce 2023 yılının ilk altı ayında yapılanlar, ikinci altı ayında yapılması planlananlar ve Kalite Komisyonunca alınması gereken kararlar başlıklarında bir sunum gerçekleştirdi. Üniversitenin akreditasyon yolculuğunda önemli araçlar olan KİDR ve stratejik planın nasıl başarılı bir şekilde hazırlandığını önceki dönemle karşılaştırmalı olarak anlattı. İlk altı ayda yapılanları PUKÖ (Planla, Uygula, Kontrol et, Önlem al) çevirimi çerçevesinde değerlendiren Azaltun, 2023 yılının ikinci yarısından başlamak üzere yapılması gerekenlerle ilgili alınması istenen kararlar üzerinde durdu.

Toplantı sonunda konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, üniversitenin mevcut durumunu daha iyi hale getirebilmek amacıyla Kalite Koordinatörlüğü ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’nın birlikte büyük bir gayret ve azimle sürekli toplantılar gerçekleştirdiğini ifade ederek her personelin kalite odaklı düşünmesi gerektiğine vurgu yaptı. Ayrıca kalitenin çoğulcu bir yaklaşımla gerçekleşeceği için üniversitenin sahiplenilmesinin önemine dikkat çekti. Rektör Bahçekapılı'nın konuşmasının ardından toplantı sona erdi.

HABER/M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.