Hava Durumu
hayat bankası

Yalova Şehit Zeynep Sağır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin YKS Başarısı

Yalova Şehit Zeynep Sağır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2023 Mezunları, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla başarılarını taçlandırdılar.

Haber Giriş Tarihi: 05.09.2023 10:00
Haber Güncellenme Tarihi: 05.09.2023 10:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova Şehit Zeynep Sağır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin YKS Başarısı

Yalova Şehit Zeynep Sağır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Özkan, “2023 mezunlarımız, planlı ve güçlü akademik çalışmalar sonucunda Türkiye’nin prestijli üniversitelerine yerleşti. YKS sınavına giren öğrencilerimizin %52 üniversiteye yerleşerek başarı sağladı” dedi.

Şehit Zeynep Sağır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2023 mezunu öğrenciler mühendislik, hemşirelik, diş hekimliği, fizyoterapi, ilahiyat, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, İslami ilimler ve edebiyat fakültelerini kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

2023 mezunlarından, 6 öğrenci Yalova Üniversitesi’ne, 6 öğrenci Sakarya Üniversitesi’ne, 1 öğrenci İstanbul Üniversitesi’ne, 1 öğrenci Marmara Üniversitesi’ne, 1 öğrenci burslu olarak İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’ne, diğer öğrenciler de Bursa Uludağ Üniversitesi, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi’ne yerleşme başarısı gösterdi.

Çeşitli üniversitelere yerleşen öğrencilerin önemli bir başarıya imza attıklarını dile getiren Özkan, “Öğrencilerimizin başarıları ile gurur duyuyoruz. Bu büyük başarı için özveriyle çalışan yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve bize güvenen velilerimize teşekkür ediyor, 2023 mezunlarımıza yeni yaşamlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.