Hava Durumu

Yalova’da minik öğrencilere ‘hoş geldiniz’ çiçeği

2023-2024 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası Altınova’da Vakıfbank İlkokulu’nda düzenlenen törenle kutlandı

Haber Giriş Tarihi: 13.09.2023 13:50
Haber Güncellenme Tarihi: 13.09.2023 13:50
https://www.yalovahayat.com/
Yalova’da minik öğrencilere ‘hoş geldiniz’ çiçeği

Törende Vakıfbank İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, 1. sınıf öğrencilerine ‘hoş geldiniz’ çiçeği verdiler. Eğitim öğretim yılının başlama töreninin ardından ilçe protokolü, öğrencilerle bir araya geldi. Özellikle bu ilk kez ders başı yapan öğrencilerin heyecanına ortak olan protokol üyeleri, miniklerle sohbet ettiler.

26 okulda 445 eğitim kadrosu

Altınova’da 5 bin 500 öğrencinin eğitim ve öğretime başladığını dile getiren Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, “2’si özel olmak üzere 6 anaokulu, 8 ilkokul, 9 ortaokul ve 3 lise olmak üzere toplam 26 okulda 445 eğitim kadrosuyla yeni eğitim ve öğretime girmiş bulunmaktayız. Eğitim alanında ilçemizde hiçbir noksanlık ve aksaklık bulunmamaktadır” diye konuştu.

“Gelecek sizlerin”

Törende konuşan Altınova Belediye Başkan Vekili Bilal Ok, “Yeter ki sizler okuyun, gelecek sizlerin. Sizlerin iyi yetişmesi lazım. Gelecek sizlerin, memleket sizlerin. Sizlerin gözlerinde güzel bir memleket, güzel bir Türkiye görüyoruz. Gözlerinizde dünyaya, bölgeye hâkim olan, bölgesel güç olan, dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olan bir Türkiye’yi görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Hükümetimizin desteğiyle”

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, da, “İlçemizdeki imkanlar her geçen gün artıyor. Ancak öğrenci sayımız da artıyor. Yeni binalara ihtiyacımız var. Bu konuda sayın ilçe başkanımızla, milletvekillerimizle, il başkanımızla birlikte bakanlığımızla yaptığımız istişareler sonunda şu anda Anadolu Lisemizin inşaatı başlıyor. İmam Hatip Lisemizin inşaatı başladı. İnşallah ilköğretim okulu için de Hürriyet Mahallemizde seneye buraya yaparak biraz daha rahatlamış olacak. İlçemizin büyümesine biz de ayak uydurmaya çalışıyoruz. Hükümetimizin desteğiyle bunu sağlamış olacağız. Biz de elimizden geldiği desteğimiz sürdürmeye devam edeceğiz. İyi bir eğitim dönemi diliyorum. Pandemiden dolayı bisiklet verememiştik. Bu sene vereceğiz. Derslerinize iyi çalışın. Sınıf birincilerine bisiklet vereceğiz. Başarı çok iyi olur, öğretmenlerinizden de bize bu yönde bir talep gelirse biz de biraz bu sayıyı arttırabiliriz” diye konuştu.

“Gelecek sizlerin, memleket sizlerin”

Devletin eğitim ve öğretime her türlü imkânı sağladığını dile getiren Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit ise, “Biliyorsunuz, Sayın Bakanımız da daha önce açıklama yaptı normal ders kitapları veriliyordu, şimdi kaynak kitapları da devletimiz tarafından veriliyor. Biz çocukluğumuzda büyüklerimizin kitaplarını ve defterlerini kullanırdık. Şimdi Allah’a şükür devletimizin imkânıyla normal kitapları bırakın artık yardımcı kitaplar da dağıtılmaya başlandı. Yani devlet olarak velilerimize, anne-babalarımıza eğitimle ilgi masraf yaptırmamaya çalışıyoruz. Yeter ki sizler okuyun, gelecek sizlerin. Sizlerin iyi yetişmesi lazım. Gelecek sizlerin, memleket sizlerin. Sizlerin gözlerinde güzel bir memleket, güzel bir Türkiye görüyoruz. Gözlerinizde dünyaya, bölgeye hâkim olan, bölgesel güç olan, dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olan bir Türkiye’yi görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Geniş katılım

Altınova Vakıfbank İlkokulu’nda düzenlenen törene Altınova Belediye Başkan Vekili Bilal Ok, Altınova İlçe Emniyet Müdürü H. Kürşat Seçer, Altınova İlçe jandarma Komutanı J. Üsteğmen Fırat Zorlu, Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Törenin ardından Altınova Belediye Başkan Vekili Bilal Ok, daire amirlerini belediyede misafir etti.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.