Hava Durumu

Kızıltoprak Dumlupınar Üniversitesi rektörü oldu

Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi eski dekanı olan ve bir süredir Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim üyeliği görevini sürdüren Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

Haber Giriş Tarihi: 02.08.2023 12:45
Haber Güncellenme Tarihi: 02.08.2023 11:27
https://www.yalovahayat.com/
Kızıltoprak Dumlupınar Üniversitesi rektörü oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan 1 Ağustos 2023 tarihli ve 32266 sayılı Resmî Gazete’de yer alan 2023/348 sayılı atama kararı uyarınca Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin yeni Rektörü, Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi eski dekanı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak oldu. Kızıltoprak, dört yıl boyunca Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü olarak görev yapacak.
Süleyman Kızıltoprak kimdir ?

Kızıltoprak, 1968 yılında Giresun’da doğdu. 1995 yılında Boğaziçi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. 1997 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden ‘Memlük Sistemi ve Memlük Devleti’nin Kuruluşu’ başlıklı teziyle yüksek lisans derecesini, 2001 yılında da Marmara Üniversitesinden doktora derecesini ‘Mısır’ın İngiltere Tarafından İşgali ve Osmanlı Devleti’nin Diplomasi Mücadelesi: 1882-1887’ başlıklı teziyle kazandı. Kızıltoprak, geçmişte Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Rektör Yardımcılığı ve Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde dekanlık görevlerini yürütmüştür. Ayrıca 2013-2018 yılları arasında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığında (TİKA) Tunus Program Koordinasyon Ofisi (PKO) Koordinatör Yardımcılığı ve Libya, Özbekistan ve Macaristan PKO Koordinatörlüğü görevlerini üstlenmiştir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.