Hava Durumu

İşbirliği protokolü imzaladılar

Yalova Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında üniversite öğrencileri, yaşlı, çocuk, genç ve yetişkin bireylerle ilgili etkinlik, faaliyet, uygulama ve projelerde kurum merkezli çalışmalar yapacak.

Haber Giriş Tarihi: 23.06.2023 01:00
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2023 01:00
https://www.yalovahayat.com/
İşbirliği protokolü imzaladılar

Protokolün imza töreninde konuşan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile iş birliği yapmanın önemine değindi. Bahçekapılı, “Üniversitemizde eğitim gören öğrencilerimizin, araştırma gözlem ve uygulama faaliyetlerine ilişkin olarak yaşlı bireyler, çocuk, genç ve yetişkin bireyler ile gerçekleştirmeyi planladıkları etkinlik, faaliyet, uygulama ve projelerde bilgi edinme ve eğitim alanlarında kurum merkezli çalışmalar yapılmasına ilişkin işbirliği protokolünü imzalamaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Bahçekapılı, protokolün hem üniversite hem de kurum açısından faydalı olacağını belirterek, “Öğrencilerimiz bu sayede hem teorik hem de pratik bilgilerini geliştirecek, hem de topluma hizmet etme bilincini kazanacaklar. Kurumumuz da üniversitemizin akademik kadrosu ve imkanlarından yararlanabilecek” dedi.

 “Öğrencilerimize Kapımız Açık”

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Arif Laçin de protokolün hayırlı olmasını dileyerek, üniversite ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Laçin, “Kurumumuzun sorumluluğunda olan yaşlı bireyler, çocuk, genç ve yetişkin bireylerle ilgili olarak üniversite öğrencilerinin yapmak istedikleri etkinlik, faaliyet, uygulama ve projelere destek olmaya hazırız. Öğrencilerimize kapımız açık. Onların hem eğitimlerine hem de toplumsal duyarlılıklarına katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

İmza töreninde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamit Er, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Asuman Saltan da hazır bulundu.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.