Hava Durumu

Çiftlikköy’de STEM Festivalinden renkli görüntüler

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde gerçekleştirilen STEM Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Öğrencilerin çalışmaları olan robotlar da ilgi gördü

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2023 12:57
Haber Güncellenme Tarihi: 15.06.2023 12:57
https://www.yalovahayat.com/
Çiftlikköy’de STEM Festivalinden renkli görüntüler

Festival alanındaki stantları gezen protokol mensupları, öğrenciler ve öğretmenlerle projeler ve çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundular. Öğrencilerin çağın gereklerine uygun şekilde gelişmelerini sağlamak adına ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade eden Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, “STEM eğitimi, ülkemizin geleceği için çok önemli bir alan. Öğrencilerimizin bu alanda yaratıcı ve yenilikçi ürünler ortaya çıkarmalarını destekliyoruz. Bu festivalde de gördüğümüz gibi öğrencilerimiz kodlama ve robotik gibi teknolojik beceriler kazanıyorlar. Bu beceriler onların hem akademik hem de mesleki başarılarını artıracaktır. Festivali düzenleyen okulumuza, emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Festivalde, kurumlarda kullanılan teknolojik aletlerin yanı sıra öğrencilerin yaptığı kodlama ve robotik ürünler de sergilendi. Öğrenciler, yaptıkları çalışmaları ziyaretçilere anlattılar. Festival, öğrencilerin gösterdiği performanslarla sona erdi.

STEM nedir?

STEM, fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. STEM eğitimi ise bu dört alanın bütünleşik bir şekilde öğretilmesini ifade eder. STEM eğitimi, öğrencilere 21. yüzyılın becerilerini kazandırmayı amaçlar. Bu beceriler arasında eleştirel düşünme, problem çözme, yaratıcılık, iş birliği, iletişim ve dijital okuryazarlık yer alır. STEM eğitimi ile öğrenciler bilimsel yöntemleri kullanarak gerçek hayat problemlerine çözümler üretebilirler.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.