Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AFAD öğrencilere afet farkındalık eğitimi veriyor

Deprem başta olmak üzere olası her afete karşı bilinçli bir toplum oluşturulmasını hedefleyen AFAD Yalova İl Müdürlüğü bu çerçevede il merkezi ve ilçelerdeki okullarda öğrencilere afet farkındalık eğitimleri vermeyi sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 21.01.2024 12:10
Haber Güncellenme Tarihi: 21.01.2024 12:10
Kaynak: Yalova Hayat
AFAD öğrencilere afet farkındalık eğitimi veriyor

AFAD Yalova İl Müdürlüğü, il merkezi ve ilçelerdeki okullarda öğrencilere yönelik afet farkındalık eğitimi düzenliyor. Eğitimlerde, öğrencilere olası afetlere karşı bilinçli davranma ve hazırlık yapma becerileri kazandırılıyor.

AFAD Yalova İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, afet farkındalık eğitimlerinin, sürdüğünü belirtti. Açıklamada, “Öğrencilerimize, deprem başta olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları anlatıyoruz. Ayrıca, afet farkındalık kültürü, aile afet planı, acil durum çantası, ilk yardım eğitimi gibi konuları da işliyoruz. Eğitimlerimiz, öğrencilerimizin afetlere karşı bilinçli ve hazırlıklı olmalarını sağlamak için çok önemli” denildi.

Eğitimlerin temelinde afetlere karşı bilinçli bir toplum oluşturmanın yattığının belirtildiği açıklamada, “Afetlere karşı en büyük güvencemiz, bilinçli ve hazırlıklı bir toplumdur. Bu nedenle, öğrencilerimizi afetlere karşı bilinçlendirmek ve eğitmek bizim için çok önemli. Eğitimlerimiz, öğrencilerimizin yanı sıra, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için de faydalı olacaktır. Eğitimlerimize katılan tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz” bilgileri yer aldı.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.