Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer: “Enerji konusunda alınacak her önlem gelecek için önemli bir katkı olacaktır’’

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, “Enerji Verimliliği Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, enerji verimliliğinin yaşanılabilir bir dünya için olan öneminden bahsetti.

Haber Giriş Tarihi: 09.01.2024 17:06
Haber Güncellenme Tarihi: 09.01.2024 17:06
Kaynak: Murat Can Aytemur
Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer: “Enerji konusunda alınacak her önlem gelecek için önemli bir katkı olacaktır’’

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, günlük yaşantıda kullanılan başlıca enerji kaynaklarının akılcı, israf edilmeden, gerektiği kadar kullanılması ve bu bilincin yaygınlaşmasına dikkat çekti. Sonrasında ise yapmış olduğu açıklamada, “Enerji modern dünyanın en öncelikli ihtiyacıdır. Günlük yaşantımızda çok önemli bir yeri olan enerjinin bilinçsiz kullanılması, geleceğimiz için birçok olumsuz etkiyi de beraberinde getirir. Toplum olarak sınırlı enerji kaynaklarımızın özenli, dikkatli, gereği kadar ve bilinçli olarak kullanılmasını sağlamalıyız.

Enerjinin yetersizliği, üretimin düşmesini, yurt ekonomisini ve günlük yaşantımızı etkilemektedir. Çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak için enerji kaynaklarında israf yapılmamalıdır. Bütün insanlığın geleceği için önemli bir ihtiyaç olan enerjinin bilinçsiz kullanılması insanlığın geleceğini olumsuz etkileyecektir. Hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz enerji kaynaklarının etkin ve verimli biçimde kullanımı, gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmamız için önemlidir.

Elektronik eşyaların, aydınlatma cihazlarının kullanılmadığı sürelerde kapalı tutulması, binalarda ısı yalıtımına dikkat edilmesi, gereksiz su kullanımının önlenmesi aile ekonomisine ve ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır. Enerji konusunda alınacak her önlem gelecek için önemli bir katkı olacaktır. Enerji tasarrufunun önemine dikkat çekerek, bilinçli bir yaklaşımla topluma ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarımızı yerine getirerek çocuklarımıza örnek olmalıyız. Uygulayacağımız tüm tedbirler sadece bugünü değil yarını da etkileyecektir. İçinde bulunduğumuz enerji verimliliği haftası dolayısıyla enerji tasarrufunun tüm dünya için bir gereklilik olduğu günümüzde sınırlı enerji kaynaklarımızın özenli, dikkatli ve bilinçli kullanılmasını diler, vatandaşlarımızın Enerji Verimliliği Haftasını kutluyor, yaşanabilir bir dünya temennisi ile esenlik dolu günler diliyorum” diye belirtti.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.