Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Fransa'dan Altınova'ya geldiler

Altınova Belediyesi sponsorluğunda Kültür ve Turizm Bakanlığı izinleri ile Hersek Deltası'nda karada ve su altında sürdürülen arkeolojik çalışmalar kapsamında bölgenin depremselliği ve kültür varlıklarına etkisi üzerine toplantı yapıldı

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2024 00:49
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2024 00:49
Kaynak: Yalova Hayat
Fransa'dan Altınova'ya geldiler

Çalışma için Fransa Grenoble Üniversitesi’nden Prof. Dr. Julia de Sigoyer ve araştırma ekibi ile Bursa Uludağ Üniversitesi Sualtı Arkeolojisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Serkan Gündüz, Hersek Deltası Kara ve Sualtı Kazıları Kazı Evi'nde gerçekleştirilecek çalışmalar üzerine toplantı gerçekleştirdiler.

“İlçenin tarihini gün yüzüne çıkartacağız”

Hersek Deltasının Altınova tarihini değiştireceğini söyleyen Doç. Dr. Gündüz, “Hersek Deltasında kara ve su altı kazı çalışmalarımız devam ediyor. İlçenin tarihini değiştirebilecek çalışmalarımız var. Bu yönde ciddi adımlar atılmaktadır. Altınova tarihini gün yüzüne çıkarmaya devam edeceğiz” dedi.

İznik ve Altınova arası çalışma gerçekleştirildi

Hersek Deltasının depremselliği ve kültür varlıklarına etkisi üzerine de Fransa Frenoble Üniversitesi Prof. Dr. Julia de Sigoyer ve araştırma ekibi ile toplantı gerçekleştirdiklerini söyleyen Doç. Dr. Gündüz, “Fransa’dan gelen Prof. Dr. Julia de Sigoyer ve araştırma ekibine desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Altınova’ya gelen ekibimiz İznik ile Altınova arasında bölgenin depremselliği ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdi. İlerleyen dönemlerde bölgemizde daha fazla çalışmalar yapacaklar. Bölgede yakın tarihte kazı çalışmalarımız tekrar başlayacak” diye konuştu.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.