Hava Durumu

Başkan Oral’dan, "Sivas Kongresi" mesajı

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Sivas Kongresi'nin 104’üncü yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 07.09.2023 07:30
Haber Güncellenme Tarihi: 07.09.2023 07:30
https://www.yalovahayat.com/
Başkan Oral’dan, "Sivas Kongresi" mesajı

Yalova Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Sivas Kongresi'nin 104'üncü yılı mesajında, "Sivas Kongresi'nin yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal ile tüm kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle anıyorum" dedi.

İlginizi çekebilir / Yalova Altınova Belediye Başkanı: “Bisiklet kültürünü yaşatacağız”

“Aynı azim, aynı ruhla”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, "Sivas Kongresi'nin yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal ile tüm kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle anıyorum. 104 yıl önce Sivas'ın gök kubbesinde çınlayan o ses; hürriyet ve şerefinden vazgeçmemek için canından vazgeçen bu soylu milletin sesidir. Aynı azim, aynı ruhla" sözlerine yer verdi.

“İstiklal mücadelemizin karargâhı”

Başkan Oral, "Atatürk'ün, 'Cumhuriyetin temelini burada attık' diyerek önemini vurguladığı Sivas Kongresi'nin 104. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum. Sivas, 4 Eylül 1919 tarihinden itibaren 108 gün boyunca İstiklal mücadelemizin karargâhı olmuştur" dedi.

“Milli birlik ve dayanışma ruhu”

Başkan Oral, “Sivas Kongresi'nde 'manda ve himaye asla kabul olunamaz' kararının alınmasıyla, Milli Mücadelemizin gayesi bütün dünyaya ilan edilmiştir. Aziz Milletimiz, burada alınan kararlarla, vatanını, bayrağını ve hürriyetini korumak için şanlı bir milli mücadele yürütmüş ve zafere ulaşmıştır. Cumhuriyetimizin ilanıyla taçlanan büyük zafer, milli birlik ve dayanışma ruhunun en anlamlı neticesi olmuştur.

Birlik ve beraberlik devam ettikçe, inanıyorum ki, ülkemizin hukukuna, kardeşliğimize ve demokrasimize yönelebilecek her türlü tehdit bertaraf olmaya mahkûm olacaktır. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere bütün istiklal kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle anıyorum" diye konuştu.

Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.