Hava Durumu

Afetler İçin Hazırlıklar Devam Ediyor

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi 24 yıl önce gerçekleşti ve çokça acıya, yıkıma ve kayıplara neden oldu. 7.4 büyüklüğünde ki deprem Gölcük merkezli olup İstanbul, Yalova, Sakarya illerini de oldukça derinden yaraladı. Kahramanmaraş'ta asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem ise 24 sene önce yaşanan marmara depremini hatırlattı. Belediyeler kendi afet planlarını oluşturarak olası bir depremden mümkün olduğunca az zararla kurtulmak istiyor.

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2023 12:12
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2023 12:12
https://www.yalovahayat.com/
Afetler İçin Hazırlıklar Devam Ediyor

Yalova Altınova Bedelediyesi olası bir deprem, afet durumunda 72 saat boyunca kendilerine yetebilecek tüm önlemleri almak için kolları sıvadı ve harekete geçti. Koordinasyon Merkezi, barınma alanı ve yiyecek içecek depolama çalışmalarını tamamlayan Altınova Belediyesi, arama kurtarma ekibi eğitimlerini de hızla sürdürmeye devam ediyor.

Planlamalar yapılırken koyulan hedef Altınova Belediyesi'nin 3 gün boyunca kendisi idare edecek tedbirleri alarak, başının çaresine bakılması idi. Yapılan planlamalar ise şu şekilde:

- Altınova Belediyesi Konferans ve Düğün Salonu - Koordinasyon Merkezi

- Her türlü donanıma sahip Altınova Belediyesi Kapalı Pazar Yeri, Düğün Salonu ve çok amaçlı Kompleks - Barınma Alanı

WC ve duş ihtiyacının giderilmesi için ise konteynerler ilçenin belli noktalarında devreye sokulacak. Hizmet açılan Altınova Belediyesi Aşevi ise vatandaşlara 72 saat sıcak yemek verebilecek kapasitede.olacak.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, deprem başta olmak üzere olası her türlü afete karşı ilçeyi hazır hale getirmeye yönelik önemli adımlar attıklarını söyledi. İlçede olası bir afetten sonra en az 3 gün boyunca kendi imkânları ile vatandaşların barınma, beslenme ve en önemlisi arama ve kurtarma çalışmalarını gerçekleştirebileceklerini söyleyen Başkan Oral, “Afetlere hazırlık konusunda şu anda konteynerlerimizi hazırlıyoruz. Bu konteynerler malzeme konteynerleri. İçerisinde ilçede arama ve kurtarma çalışmalarında kullanılabilecek her türlü alet yer alacak. Yine bu konteynerlerde çadır ve battaniyeler de yer alacak.

Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.