2022’NİN İLK MÜJDESİ

 

   Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, 2022’de çalışmalarına başlanacak ilk projenin müjdesini verdi. Başkan Vekili Tutuk, Kazımiye bölgesinde 60 dönüm üzerine konsept bir proje yapılacağını ve ilk etapta Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nün buraya taşınacağını söyledi. Yapılacak çalışmalarla yaş sebze ve meyve hali, mezbahane ve canlı hayvan pazarı da projeye dâhil edilecek.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Milli Emlak’tan Yalova Belediyesi’ne tahsisli 138 dönümlük alan üzerine 60 dönümü kapsayacak şekilde konsept bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Toplamda 120 milyon TL’yi bulacak olan dev proje ile ilk etapta Kazımiye bölgesindeki alana Yalova Belediyesi’nin Veterinerlik İşleri Müdürlüğü taşınacak. Ardından projeye peyder pey yapılacak çalışmalarla mezbahane, Yalova Belediyesi Yaş Sebze ve Meyve Hali ile Canlı Hayvan Satış Pazarı yapılarak ilave edilecek.

“Konsept halinde yapacağız”

Göreve geldiklerinde şartlı bağışla Yalova Belediyesi’ne tahsisli alanın tahsis süresinin dolmasına 2-3 ay gibi bir süre kaldığını söyleyen Başkan Vekili Tutuk, bu süreyi yaptıkları görüşmelerle uzattıklarını kaydetti. Yapmayı planladıkları projeyi de açıklayan Tutuk, “Veterinerlik İşleri Müdürlüğümüzü yerinden kaldırıyoruz. Yalova Belediyesi’ne daha önceden tahsis edilmiş Kazımiye bölgesinde 138 dönüm alanımız var. Veterinerlik İşleri Müdürlüğümüzle ilgili proje çizdik ve bunu 60 dönümlük alan üzerine yapacağız. Burada hal, mezbahane, Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ve Canlı Hayvan Satış Pazarı yapacağız. Konsept bir proje olacak” dedi.

Görüşmelerle tahsis süresi uzatıldı

Projenin 2022’nin ilk müjdesi olduğunu söyleyen Tutuk, “Bu önemli bir proje. Buna 2022’de başlamayı düşünüyorum. Hali de çıkaracağız. Bu komple 120 milyon TL’yi bulan bir proje. Üstesinden geliriz. Hemen hepsini bir anda yapamasak da peyder pey bunu yapacağız. İlk etapta Veteriner İşleri Müdürlüğü, ardından mezbahane ve canlı hayvan satış alanı yapacağız. Ardından da yaş sebze ve meyve halini oraya alacağız. Tüm bunlar şehrin dışına çıkarılmış olacak. Bu alan Milli Emlak’tan Yalova Belediyesi’ne tahsisli bir alandı. Ancak bizden önceki belediye yönetimi yıllarca bir işlem yapamadığı için bu alan gidecekti. Biz göreve geldiğimizde tahsis süresinin bitimine 2-3 ay kalmıştı. Bizler de sayın milletvekillerimizle görüştük. Onların da destekleriyle tahsis süresini uzattık” diye konuştu.

 Yorum Ekle

Facebook'ta Paylaş

Arkadaşına Gönder

Yazdır
Henüz yorum eklenmemiş.
 
  KÖŞE YAZARLARIMIZ© Copyright 2004-2022 Yalovahayat.Com
Tüm hakları saklıdır.
Code By Asilweb


Yalova Hayat'ta kullanılan resim ve fotoğraflar hiç bir şekilde, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.