yan785-181 val784-287

 

BAŞHEKİME ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ

 

   Türk Sağlık-Sen Yalova Şubesi, Yalova Devlet Hastanesi’nde hasta yakınları tarafından yöneticilere yapılan saldırı nedeniyle Başhekim Recep Hacı’ya ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu. Sendika Başkanı Sait Çolak, “Sağlıkta şiddete acil çözüm istiyoruz” dedi.

   Yalova Devlet Hastanesi’nde hasta yakınları ile hastane yöneticileri arasında çıkan arbede sonrası Türk Sağlık-Sen Yalova Şubesi Başkanı Sait Çolak ve yöneticileri, Başhekim Uzm. Dr. Recep Hacı’ya ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundular. Hacı’ya çiçek takdim eden Çolak, sağlıkta şiddetin her geçen gün arttığını dile getirdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Çolak, “Sağlıkta şiddet ne yazık ki her geçen gün tırmanarak artmakta, sağlık hizmetlerinde görev yapan tüm kesimlere karşı bir tutum haline gelmektedir. Evde bakım gibi bir hizmeti sunan sağlık çalışanı arkadaşlarımıza her şeyden önce insanlığa yakışmayacak bir tavır içerisinde olanlar, işi daha ileri boyuta getirerek hastanede de sağlık yöneticilerimize de saldırmışladır. Biz Türk Sağlık-Sen Yalova Şubesi olarak hem evde sağlık hizmetlerinde görev yaparken kötü muameleye uğrayan arkadaşlarımıza hem de hastanede saldırıya uğrayan sağlık yöneticilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, her zaman ve şartta yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.

Bu konuda acil önlemlerin hayata geçirilmesi gerektiğini de söyleyen Çolak, “İstinasız tutuklu yargılama, sağlık kurum ve kuruluşlarının sıfır toleranslı alan ilan edilmesi ve şiddet uygulayanlara acil haller dışında kamu sağlık hizmetinin belirli bir süre ücretli verilmesi gibi önlemlerin acilen hayata geçmesini istiyoruz. Aksi takdirde ne yazık ki şiddetin önlenmesi mümkün değildir. Sağlık çalışanlarının yaşadıklarına bir son verilmesinin başka bir çaresi yoktur. Sağlık çalışanlarını şiddet sarmalından bir an önce kurtulmalıdır” diye konuştu.

 Yorum Ekle

Facebook'ta Paylaş

Arkadaşına Gönder

Yazdır
Henüz yorum eklenmemiş.
 
  KÖŞE YAZARLARIMIZ© Copyright 2004-2022 Yalovahayat.Com
Tüm hakları saklıdır.
Code By Asilweb


Yalova Hayat'ta kullanılan resim ve fotoğraflar hiç bir şekilde, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.