yan785-181 val784-287

 

Yalova Makine İhtisas OSB’den Kent Konseyi’ne ziyaret
ORTAK PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEKLER

   Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Bölge Müdürü Musa Turan ve Müdür Vekili Mustafa Acar, Yalova Kent Konseyi’nin yeni Başkanı Mustafa Kandemir’e ziyarette bulundu.
Başkan Mustafa Kandemir’i makamında ziyaret eden Yalova Makine İhtisas OSB Bölge Müdürü Musa Turan ve Müdür Vekili Mustafa Acar, “Yerli, Yenilikçi, Yeşil, Yüksek Teknoloji ve Yalın Üretim” ilkesini ortaya koyan OSB’nin 5Y vizyonu kapsamında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Her türlü desteğe hazır
   5Y vizyonunun ve Yalova Makine İhtisas OSB’nin çalışmalarının sahiplenilmesi noktasında Yalova kamuoyunun desteğine ihtiyaç duyduklarının belirten Müdür Turan, OSB’nin reklam ve iletişim faaliyetlerinin profesyonel şekilde yapılması için Yalova’da bu alanda faaliyet gösteren firmaların altyapılarının geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bunun için ise her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ederek, Yalova’daki istihdam sorununa yönelik ortak bir dil, ortak bir kampanya ve kolektif bir çalışma yapılması gerektiğini vurguladı.
Kandemir’den Yalovalı gençlerin istihdamı için çağrı
   Başkan Kandemir ise Yalova Makine İhtisas OSB yetkililerine en büyük beklentilerinin burada faaliyet gösterecek firmaların yeşil teknoloji kullanarak üretim yapmaları ve Yalova’nın nitelikli beyaz yakalı çalışan adayı gençlerine istihdam önceliği tanınması olduğunu belirtti.
Personel kalifiye hale gelecek
   Yeşil üretim konusunda oldukça hassas olduklarını belirten Müdür Turan, yeşil yakalı çalışanlar istihdam edeceklerini, şuan idari merkezlerinde istihdam etmekte oldukları çalışanların büyük bir çoğunluğunun tersine göç yoluyla Yalovalı gençlerden oluştuğunu ifade etti. Ayrıca Turan,  Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile okul laboratuarlarının iyileştirilmesi başta olmak üzere ortak çalışmalar yaptıklarını, bu kapsamda firmaların personel ihtiyaçlarını belirlediklerini ve bu ihtiyaçlara göre Meslek Lisesi öğrencilerinin mezun olduktan sonra burada istihdam edilecekleri bilgisini paylaştı. İstihdam konusunda diğer önemli çalışmalarının OSB bünyesinde kurulacak olan mesleki ve sürekli eğitim merkezleri olduğunu, bu merkezler yoluyla ihtiyaç duyulan personelin kalifiye hale gelmesinin sağlanacağını belirtti.
   Kandemir, bu çalışmaların oldukça faydalı olduğunu ve kamuoyuna anlatılması noktasında Yalova Kent Konseyi olarak gerekli destekleri vermeye hazır olduklarını ifade etti.
Ortak projeler için karara varıldı
   Firmaların 2022 yılı içerisinde faaliyete geçmeye başlayacağını belirten OSB yetkilileri, YASKİ’nin arıtma tesisi kapasite kullanım oranını artıracak ve aynı zamanda anlık online kirlilik ölçümü yapan sensörlerin kullanılacağı bir projeyi de hayata geçirmek istediklerini ifade ettiler. Bu gibi örnek projelerin önemli olduğunun ifade edildiği görüşmede Yalova Kent Konseyinin ve Yalova Makine İhtisas OSB arasında özellikle gençleri ve kadınları kapsayacak şekilde, yerel istihdam potansiyelinin firmaların ihtiyaçlarına uygun şekle dönüştürülmesine yönelik ortak projeler geliştirilmesi hususunda karara varıldı. Bu konuda Yalova Kent Konseyi’nin kamu menfaatine ilişkin her tür proje ve iş birliğine açık olunduğu belirtildi.
   Görüşme sonunda OSB Bölge Müdürü Musa Turan ve Müdür Vekili Mustafa Acar Başkan Kandemir’e hediyelerini takdim ettiler. Başkan Kandemir ise ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek verdikleri bilgiler için OSB yetkililerine teşekkür etti, çalışmalarında başarılar diledi.Yorum Ekle

Facebook'ta Paylaş

Arkadaşına Gönder

Yazdır
Henüz yorum eklenmemiş.
 
  KÖŞE YAZARLARIMIZ© Copyright 2004-2022 Yalovahayat.Com
Tüm hakları saklıdır.
Code By Asilweb


Yalova Hayat'ta kullanılan resim ve fotoğraflar hiç bir şekilde, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.