BÜLENT GÜLERE-Posta : yalova@yalovahayat.com
CUMHURİYET GURURU!
Yazarın diğer yazıları :
Cumhuriyet, yazmanın en zor olduğu konu. Çünkü bu emaneti bizlere vermek için canını kanını veren Atalara sahibiz. Cumhuriyetimizin 96. yılını coşkuyla, gururla, minnetle kutlayacağız. Bazıları kabul etmese de her Türk’ün gönülden kutlaması gereken en büyük bayramdır Cumhuriyet.
Bu yıl ki kutlama programlarına baktığımızda kamunun bu coşkuyu yaşatacak ne hevesi var, ne de bütçesi! Ama kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın halk olarak biz bırakılan en önemli mirasa gönülden sahip çıkacağız ve Atalarımıza saygımızı, minnetimizi göstereceğiz. Yalova’da geçmiş yıllardaki coşkunun yerine siyasi ağırlıklı kutlamalar gerçekleştirilecek. Yalova’nın yöneticileri ve siyasi parti temsilcileri ile cumhuriyet kutlanacak. Cumhuriyet; kimsenin kendini gösterme, siyasi malzeme yapma cümlesi değildir. Atatürk’ün ülkeye en büyük mirasıdır Cumhuriyet. Uğrunda can verilecek yegâne unsurdur Cumhuriyet. Geleceğimize anlatılacak en önemli konudur, gururdur Cumhuriyet. 7’den 77’ye kadar hepimize kutlu olsun.
Laik, demokratik ve adalet temelinde bir hukuk devleti olma anlayışıyla temelleri atılan Cumhuriyetimizin teminatı, toplumumuzun azim ve kararlılığıdır. Bu teminat, ülkemizi asırlar boyunca karşısına çıkan bütün zorluklara karşı ayakta tutan önemli bir güç olmuştur. Bu irade ile 96 yıldır ayakta duran Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu savaşları, terör olaylarını ve istikrarsızlıkları bertaraf edecek güçtedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturan değerler ve bu değerleri daha ileriye taşıyabilecek olan ilkeler, güçlü bir demokrasi ve cumhuriyet ilkelerine bağlı bir hukuk devleti olmakla beraber, ekonomimizi güçlendirecek adımlarla birlikte hızlı bir kalkınma reformudur. Bu reformları hızla hayata geçirmek ana hedef olmalı, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkaracak sosyal ve siyasal adımlar atılmalıdır. Topluma çağdaş uygarlığı işaret eden ve bu hedef uğrunda Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünde bir kez daha minnet ve saygıyla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızı kutluyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene…


Yorum Ekle

Arkadaşına Gönder

Yazdır
Henüz yorum eklenmemiş.
 
  KÖŞE YAZARLARIMIZ© Copyright 2004-2021 Yalovahayat.Com
Tüm hakları saklıdır.
Code By Asilweb


Yalova Hayat'ta kullanılan resim ve fotoğraflar hiç bir şekilde, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.