TURGUT AÇARİE-Posta : yalova@yalovahayat.com
HUZURLU VE HAYIRLI BAYRAMLAR
Yazarın diğer yazıları :
Rahmeti sonsuz olan Rabbimiz, bizlere bu Kurban Bayramı’nı da görmeyi nasip etti. Bayramlarımız, dindarlık bilincimizi tazeleyen, millet ve devlet olma irademizi güçlü kılan, birlik ve beraberliğimizi de pekiştiren rahmet ve bereket dolu özel günlerdir.
İbadetlerimizle, yardımlarımızla ve dualarımızla gönül yüceliğini yakalayıp, Rabbimize yakınlık arayışında olma günlerindeyiz. Bu müstesna günleri fark edemeyen, hissedemeyen, zorluklar içinde yaşayan dindaş ve soydaşlarımıza da dua ve yardım mevsimidir.
Bayramda ziyaretleşmek önceliğimizdir diyerek, başta anne ve babamız olmak üzere akraba, komşu, yaşlı ve hastaları ziyaret edelim. Huzurevi, sevgi evi ve cezaevinde kalanlar ile bizim huzurumuz ve güvenliğimiz için nöbet tutan ve görev yapanları unutmayalım. Diğer bir ifadeyle, eğlendiğimiz yere değil, beklendiğimiz yerlere gidelim.
Bayram sevgidir, barıştır ve affetmektir. Böyle günlerde güzel hasletlerimizi öne çıkaralım. Birliğimizi ve kardeşliğimizi daha da güçlendirelim. Sevinç, barış ve huzur içinde olmaya çok ihtiyacımız varken, yanlışlara ve günahlara asla prim vermeyelim.
Bayramlarda yardımlaşmak esastır. Bayram öncesinde çevremizdeki muhtaçlara yardım elimizi uzatalım. Kurban etlerini de yetim, yoksul ve engellilere ulaştırarak bayram neşesini ve sevabımızı daha da artırma yollarını arayalım.
Bayram arınmaktır. Kurbanımızın kanı yere damlarken, bizim de günahlarımız dökülecektir. Böyle kıymetli bir fırsatı yakalamışken, dargınlık ve kırgınlıklara son vermek lazım. Hele trafik kurallarını ihlal edip ölümcül kazalara sebep olmamalıdır. Zira ölümün ve sakat kalmanın telafisi olmuyor.
Bayram heyecanıyla hepimiz güne başlamış olacağız. Durumu iyi olanlar kurban ibadetini yerine getirme telaşındayken, çocuklar başta olmak üzere birçok insan bayramlaşmaya çoktan başlamış olacaklar. Allah hepimizin niyetini ve ibadetini kabul eylesin.
Bu duygularla Kurban Bayramı’nızı tebrik ediyor, ailemize, şehrimize ülkemize ve İslam âlemine huzur, sağlık ve hayırlar getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Yorum Ekle

Arkadaşına Gönder

Yazdır
Henüz yorum eklenmemiş.
 
  KÖŞE YAZARLARIMIZ
  ANKET
yok
yok


© Copyright 2004-2019 Yalovahayat.Com
Tüm hakları saklıdır.
Code By Asilweb


Yalova Hayat'ta kullanılan resim ve fotoğraflar hiç bir şekilde, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.