250320191-566

 
Dr. Z. Cüneyt AKYILDIRIME-Posta : yalova@yalovahayat.com
Düğün Evi Yas Evi Olmasın !!!
Yazarın diğer yazıları :
Değerli Yalovalılar, yaz geliyor, nişanlar, düğünler başlayacak. Yine kendini bilmeyen bazı vatandaşlarımız sevincini göstermek için sağa sola ateş edecek. Hemen hemen her gün yazılı veya görsel basında bir haber olarak karşımıza çıkıyor. Çocuğu, genci, yaşlısı tabanca veya bir tüfekten çıkan serseri bir kurşun tarafından vuruluyor. Nerede oluyor bu? Herkesin mutluluk içinde olması gereken, eğlenmesi gereken düğünlerde oluyor bu akıl ve mantık dışı olaylar. Kendini bilmez ve cahil biri veya birileri çıkıyor, alıyor silahı eline, basıyor da basıyor tetiğe, hem de merminin nereye gittiğini bile düşünmeden!!!. İşin garip olan tarafı, oradaki misafirler de hiç rahatsız olmadan eğlenmelerine devam ediyor.
İşin diğer taraftan hukuksal boyutu da var. Düğün ve benzeri toplumsal etkinliklerde silah kullanımının (isterse kurusıkı olsun) herhangi bir yaralanma ve ölüm olmasa dahi, Türk Ceza Kanunu’na göre suç kapsamında olduğunu, cezasının ise 6 aydan 3 yıla kadar hapis olduğunun bilinmesinde fayda var. Kaldı ki, ölüm ve yaralanma söz konusu olursa, cezasının çok daha fazla olacağı unutulmamalıdır.

Düğün evini düşünün bir de. Belki de o mutlu gün için yıllarca bekleyen gelinle damat. Aylarca, günlerce yapılan hazırlıklar sonucunda hüsran, gözyaşı ve pişmanlık. En yakın akrabasının veya komşusunun canını alan bir maganda kurşunu ile hep hatırlarda üzüntüyle anılacak bir düğün.

Buradan yetkililere çağrıda bulunuyorum. Yaz ayları geliyor. Yine nişanlar, düğünler, sünnetler başlıyor. Tüm halkımızı ve kolluk kuvvetlerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Bu cahil magandalara göz yummayalım, uyarılarınızı dinlemiyorlarsa lütfen emniyet güçlerimize haber verelim, düğün mekanından ayrılalım. Tepkinizi göstermezseniz, sonuçları çok kötü olabilir. Günahsız birçok kişi canını bu kaza kurşunlarıyla kaybedebilir.
Düğün evi yas evi olmasın !!!
Güvenle ve sağlıcakla kalın.
Yorum Ekle

Arkadaşına Gönder

Yazdır
Henüz yorum eklenmemiş.
 
  KÖŞE YAZARLARIMIZ
  ANKET
yok
yok


© Copyright 2004-2019 Yalovahayat.Com
Tüm hakları saklıdır.
Code By Asilweb


Yalova Hayat'ta kullanılan resim ve fotoğraflar hiç bir şekilde, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.