201020181-318 201020182-354 201020183-143 201020184-334

 
Dr. Z. Cüneyt AKYILDIRIME-Posta : yalova@yalovahayat.com
İŞ GÜVENLİĞİNE HARCANAN PARA İSRAF DEĞİLDİR
Yazarın diğer yazıları :
Değerli Yalovalılar, yeni yıla en iyi dileklerimizle başladık. İş sağlığı ve iş güvenliği ile ilgilenen bizim gibi kişilerin yeni yıldan en büyük beklentisi iş kazalarının ve meslek hastalıklarının hiç meydana gelmemesidir tabii ki.
Ancak bildiğiniz gibi dilek dilemekle ne yazık ki iş kazaları azalmıyor. İşveren ve çalışanların birlikte hareket etmeleri gerekiyor. Sadece üretim odaklı düşünen işverenlerin işletmelerinde sürekli olarak iş kazası meydana geliyor. Yeterli iş güvenliği önlemi almayan veya aldırmayan işletme sahiplerinin artık bir karar verme zamanı gelmiştir. Çalışana sadece maaşını ödeyerek işverenlik olmaz. Çalışanlarınızın en güvenli, en ergonomik koşullarda çalışmalarını da sağlamak zorundasınız.
Her zaman söylediğimiz iş kazaları kaderimiz değildir sözünü iyi algılayamamış işverenleri aklıselime davet ediyorum. İş güvenliğine harcadığı parayı işletme için harcanan fuzuli para olarak gören pek çok işyeri sahibine sorumluluklarını bir daha hatırlatmak istiyorum. Yasal cezalar bir yana, işletmelerinde almadıkları önlemler yüzünden yaralanan, sakat kalan, hayatını kaybeden çalışanların vebalini nasıl ödeyeceksiniz?
2018’in tüm işverenlerimize iş sağlığı ve güvenliği için bir önlem alma yılı olmasını temenni ediyor, herkese kazasız ve mutlu yıllar diliyorum.
Sağlıcakla ve güvenle kalın.


Yorum Ekle

Arkadaşına Gönder

Yazdır
Henüz yorum eklenmemiş.
 
  KÖŞE YAZARLARIMIZ
  ANKET
yok
yok


© Copyright 2004-2018 Yalovahayat.Com
Tüm hakları saklıdır.
Code By Asilweb


Yalova Hayat'ta kullanılan resim ve fotoğraflar hiç bir şekilde, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.