YALOVA RESMİ İLANLAR
Tüm Resmi İlanlar >> T.C.YALOVA İCRA DAİRESİ 2018/1566 TLMT. (12.07.2019)

T.C.YALOVA İCRA DAİRESİ

2018/1566 TLMT. 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri           : Yalova İli, Çınarcık İlçesi, Merkez Mahallesi, 3040 Ada, 1 Parsel sayılı

463,71 m2 yüzölçümlü ana taşınmazın niteliği arsa, bağımsız bölüm niteliği mesken olan taşınmazın 2.kat Bağ.Böl.No:5’deki dairenin TAM hissesi borçlu adına kayıtlıdır. MEVCUT DURUMU: Yalova İli, Çınarcık İlçesi, Merkez Mahallesi, 3040 ada, 1 parsel no.lu, 2. Kat, D:5 adresinde bulunan taşınmaz bodrum kat seviyesinden yapılan bina girişine göre 2. Normal katta sol kolda konumludur. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre; 2.katında (90 m3) 1 adet oda,         1 adet salon, 1 adet mutfak, 1 adet banyo, 1 adet wc, 1 antre ve 1 adet balkon alanlarından oluşmakta olup toplam brüt alanı -90 m2 ’dir. Değerleme konusu taşınmazın giriş kapısı çelik, pencereleri PVC doğramadır, iç mekan kapılan amerikan doğramadır. Zeminler, oda ve salonda Iaminent parke ile kaplı, ıslak hacimlerde seramik karo ile kaplıdır, diğer hacimlerde plastik boyalıdır. Banyoda, duşakabin, hilton tipi lavabo ve klozet, mutfakta granit tezgah ve mdf dolaplar bulunmaktadır. Taşınmaz bakımlıdır ve tadilat ihtiyacı bulunmamaktadır. Konu taşınmazın konumlu olduğu binada dış cephe, dış cephe boyası ile boyalı, giriş kapısı camlı demir doğrama, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Merdivenler seramik ile kaplıdır. Bina içinde duvarlar plastik boya ile boyalıdır ve binada asansör bulunmaktadır. İMAR DURUMU: Çınarcık Belediye Başkanlığı, Fen İşleri Müdürlüğünden edinilen sözlü bilgiye göre; Yalova İli, Çınarcık İlçesi, Merkez Mahallesi, 3040 Ada, 1 Parsel adresinde bulunan taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisin de olduğu; Ayrık Nizam 4 Kat, Konut Alanı, Kaks: 1,40 olarak planlandığı; 24.11.2015 tarihli 77 numaralı Yapı Ruhsatı düzenlendiği bildirilmiştir. Yapı kullanım izin belgesi bulunmamaktadır. Taşınmazın onaylı mimari projesine göre; toplam brüt -90 m2 alanlıdır.

Kıymeti                   : 200.000,00 TL

KDV Oranı              : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1.Satış Günü           : 05/09/2019 günü 11:50 - 11:55 arası

2. Satış Günü          : 03/10/2019 günü 11:50 - 11:55 arası

Satış Yeri                : UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ 

                                 HUZUR SOKAK NO : 2 KAT : 1 MERKEZ / YALOVA

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK. 127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.

6- Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda, İİK 9. Maddesinin "İcra İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödemenin Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda İcra İflas dairesi adına açılan hesaba yapılır. " amir hükmü gereğince "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla %20 nakit teminatın TR84 0001 5001 5800 7274 0403 61 IBAN nolu müdürlüğümüzün T.C.Vakıfbank Yalova Şubesi “Emanet Kasa Hesabı”na ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir. "Katılımcıların ihale sırasında, ihaleye girilecek dosya numarası yazılı banka dekontunu ibraz etmeleri zorunlu olup, nakit teminat kabul edilmeyecektir"

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1566 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 26/06/2019            İcra Müdür Yardımcısı 127198

          Basın No: 316


 
  KÖŞE YAZARLARIMIZ
  ANKET
yok
yok


© Copyright 2004-2019 Yalovahayat.Com
Tüm hakları saklıdır.
Code By Asilweb


Yalova Hayat'ta kullanılan resim ve fotoğraflar hiç bir şekilde, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.