YAPIN-976


Semt77 Yalovaspor evinde kaybetti(15.02.2022)  ING Basketbol Süper Ligi'nin 21. hafta mücadelesinde Semt77 Yalovaspor ile Pınar Karşıyaka karşı karşıya geldi. Pınar Karşıyaka, mücadeleden 87-80’lik skorla galip ayrıldı

 

ING Basketbol Süper Ligi 2021-2022 sezonu 21. haftasında Pınar Karşıyaka deplasmanda Semt77 Yalovaspor’u 87-80’lik skorla mağlup etti. Karşılaşmaya iyi başlayan taraf, ev sahibi ekip Semt77 Yalovaspor oldu. Karşılaşmaya 7-0’lık seri ile başlayan ev sahibi ekip, konuk Pınar Karşıyaka’ya ilk iki dakikada sayı şansı vermedi. Amadou M’Baye ile ilk sayılarını bulan Pınar Karşıyaka, 7-0’a 7-2 ile cevap verdi ve skoru 9-7’ye getirdi. Skorun dengelemesiyle iki takım da karşılıklı sayılar bulmaya başladı ve televizyon molasına Semt77 Yalovaspor 13-10 üstün gitti. Mola dönüşünde ev sahibine göre oyuna biraz daha ağırlık koyan Pınar Karşıyaka, çeyreğin sonuna üstünlüğü alan taraf oldu ve ilk çeyreği 21-22 önde kapattı.

İkinci çeyreğe etkili başlayan taraf, bu sefer konuk ekip Pınar Karşıyaka oldu. İkinci çeyreğe 8-2’lik seri ile başlayan Pınar Karşıyaka’da, kenardan gelen Can Korkmaz’ın 10 sayısının farkın 7’ye çıkmasında payı büyük. Farkı 8 sayıya kadar çıkaran Pınar Karşıyaka, üç dakika bitmeden mola aldı. Mola adeta ev sahibi Yalovaspor’a yaradı ve 4-0’lık seri farkı üç sayıya kadar indirdi. Hücumda üretim problemine giren Pınar Karşıyaka, rakibinin yayın gerisinden bulduğu isabete de engel olamayınca, son beş dakikaya iki sayı farkla 31-33 önde girdi. Pınar Karşıyaka’da acil durum butonuna basan isimler Amadou M’Baye ve Bonzie Colson oldu. 5-0’lık seri ile biraz olsun rahatlayan Pınar Karşıyaka, çeyrek sonuna kadar farkı korudu ve ilk yarıyı 8 sayı farkla 38-46 önde kapattı.

İkinci yarıya ekip de kontrollü başladı. Karşılıklı sayılarla geçilen çeyreğin ilk yarısında iki takım da birbirine üstünlük kuramadı ve televizyon molasına 44-54 Pınar Karşıyaka üstünlüğü ile gidildi. Mola dönüşünde aradığı ritmi yakalayan Semt77 Yalovaspor, bulduğu 4-0’lık seri ile farkı altı sayıya indirdi. Oldukça basit top kayıplarına sahne olan üçüncü çeyrekte, iki takım da birbirine sundukları fırsatları tepti. İlk iki çeyreğe oldukça kısır geçen çeyrekte Pınar Karşıyaka, çeyrek sonuna doğru altıya kadar inmiş olan farkı tekrar çift hanelere çıkardı. Çift hanelere çıkarttığı farkın korumayan Pınar Karşıyaka, son çeyreğe 55-61 önde gidiyor.

Son çeyreğe ev sahibi Semt77 Yalovaspor çok iyi başladı. Farkı üç sayıya kadar indiren konuk, Pınar Karşıyaka’nın yayın gerisinden bulduğu isabetleri bir türlü engelleyemedi. Yayın gerisinden bulduğu isabetle üçe kadar düşen farkı tekrar yediye çıkaran Pınar Karşıyaka, çeyreğin daha ilk üç dakikası bitmeden ev sahibine mola aldırdı. Daha ilk dakika bitmeden faul hakkını dolduran Semt77 Yalovaspor, çok çabuk faul problemine girdi. Çeyreğin başında yakaladığı farkı koruyan Pınar Karşıyaka, son dört dakikaya girilirken 66-75 ile dokuz sayı farkla önde. Karşılaşmanın son beş dakikasında saha içinde sorumluluk almaya başlayan Bonzie Colson, bulduğu üç sayılık basketle bitime 2:20 kala farkı 10 sayıya çıkardı ve ev sahibi Semt77 Yalovaspor’a mola aldırdı. Yalovaspor’un iki sayılık isabetlerine Berkan Durmaz’ın üç sayılık isabetleriyle cevap veren Pınar Karşıyaka, son bir dakikaya 11 sayı farkla girdi ve ev sahibine bu çeyrekteki üçüncü molasını aldırdı. Son anlarda da rakibine şans vermeyen Pınar Karşıyaka, Yalova deplasmanında 80-87’lik galibiyetle dönüyor.

Pınar Karşıyaka’da Tony Taylor 18 sayıyla oynarken, Semt77 Yalovaspor’da ise Wendell Kerry Williams 22 sayı kaydetti.

Çeyrek sonuçları:

Çeyrek: 21-22

Çeyrek: 17-24

Çeyrek: 17-15

Çeyrek: 25-26