YAPIN-976


Şuayip Kablan yuvaya geri döndü... (28.10.2021)AKKİM’in sponsorluğunda Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi ve Euroleugue-2’de mücadele etmeye hazırlanan Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK) eski oyuncusu Şuayip Kablan’la anlaşma sağladı.

 

Milli takımın formasını birçok kez giyen tecrübeli uzun 2021-2022 sezonunda Yasin Taşdemir’le birlikte rakiplerine pota altını karartacak. 2021-2022 sezonunun başlamasına kısa bir süre kala YOSK, Fenerbahçe’den ayrılan milli oyuncu oyun kurucu Serhat Özbudak’ın ardından yeni bir bombayı daha atlatmış oldu.

Yeniden YOSK forması giyeceği için heyecanlı olduğunu belirten Şuayip Kablan, transferinde yoğun çaba harcayan Alpaslan Erkoç’a teşekkür etti.

“Şuayip yeniden aramızda”

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Kulüpler Birliği ve Yalova Ortopedikler Spor Kulübü Başkanı Alpaslan Erkoç, yaptığı açıklamada, “Yıllarca formamızı giyen başarılı maçlar çıkartan Türkiye’nin en önemli uzunlarından Şuayip Kablan’la yeniden anlaşma sağladık. Bu sezon hem süper ligde hem de Avrupa kupalarında özel hedeflerimiz var. Sponsorumuz AKKİM’in destekleriyle emin adımlarla yürüyeceğiz. Dünya devi AKKİM’e bu sezon takımımıza destek verdiği için teşekkür ediyorum. Bir yıldız ismi kadromuza daha katmak istiyoruz. Yoğun görüşmelerimiz devam ediyor. Transfer gerçekleştirdiğinde Yalova’daki spor kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.