YAPIN-976


ÇİFTLİKKÖY'E 22 MİLYON TL’LİK SPOR YATIRIMI... (19.01.2021)Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Yalova ve ilçelerinde gençlere ve spor tesislerine yönelik olarak yapılacak yatırımların protokol imza töreninde Çiftlikköy’e 22 Milyon TL değerindeki gençlik ve spor yatırımlarının imzaları da atıldı.

 

Yalova Belediye Meclis Salonu’nda Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, diğer ilçe ve belde belediye başkanları ve protokol mensuplarının da katılımıyla 'Yalova İli Gençlik ve Spor Yatırımları Protokol İmza Töreni’ gerçekleştirildi.

Kasapoğlu: “Her bir yatırımın inci tanesi gibi parladığını göreceğiz”

Bakan Dr. Kasapoğlu, konuşmasında “Tarihin, kültürün, tabiatın, güzelliğin kenti Yalova’da olmaktan ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Yalova’mızı, Yalova’mızın ilçelerini, beldelerini, köylerini, halkımızı daha müreffeh kılmak için buradayız ve hamdolsun ki geçtiğimiz ziyaretimizde bir bir çalıştığımız projeleri bugün aktedeceğiz. İnşallah her birinin de birer inci tanesi gibi Yalova’mızın ilçelerinde beldelerinde parladığını göreceğiz” dedi. Protokollerin ilk fazının imzalandığını ve bundan sonra bir faz daha olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, bu yatırım protokollerinin hayırlı olması temennilerini dile getirdi.

Silpagar tüm Çiftlikköylüler adına teşekkür etti

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Yalova ziyaretinde Çiftlikköy’ümüze yapılacak Kapalı Spor Salonu ve Sentetik Çim Saha, 2500 kişilik tribün, aydınlatma ve futbol sahası çevresine 4 kulvarlı 5 metre genişliğinde tartan pist yapılması kapsamında imzaladığımız protokolün yatırım değeri yaklaşık 22 milyon TL’dir. AK Parti iktidarında her alanda olduğu gibi sporda ve gençlik yatırımlarında da büyük atılımlar gerçekleşti. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncü liderliği ile yarınlarımız olan gençlerimiz için ciddi çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Biz de başta voleybol olmak üzere tüm spor dallarında atılımlar içindeyiz ve Sayın Bakanımız Kasapoğlu’nun ilimize ve ilçemize verdiği bu müjdeler imzalanan protokollerle somut hale geldi. İnşallah kısa zamanda bu yatırımlarımızı Çiftlikköy’ümüze kazandırarak ve ilçemizin gençlerinin kullanımına sunacağız. Yapılan yatırımlar ve desteklerinden dolayı; Gençlerimizin her daim yanında olan, ilçemize her zaman desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Çiftlikköy’e gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve emeği geçen herkese tüm Çiftlikköylüler adına teşekkür ediyorum” dedi.