YAPIN-976


TAVŞANLI’DA GENÇLER İÇİN SPOR ALANLARI OLUŞTURULUYOR... (06.01.2021)Tavşanlı Belediyesi beldedeki çocukların ve gençlerin gönüllerince spor yapmalarını sağlayacak alanları bir bir hayata geçirmeye başladı. Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, “Sporu teşvik etmek ve özendirmek adına üzerimize düşen ne varsa yaptık yapmaya da devam edeceğiz” dedi. 

 

Gençlerin sporla buluşması amacıyla yola çıkan Tavşanlı Belediyesi bu kapsamda belirlenen 5 ayrı noktada spor alanları oluşturma kararı almıştı. Bunlardan ilki Fatih Mahallesi’nde hayata geçirildi. Son derece modern bir tasarıma ve imkana sahip olan spor alanını ilk gezen ve bilgi alan kişi Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar oldu. Kaçar, gençlerin spor yapmasını çok önemsediklerini dile getirerek, “Beldemizde 5 ayrı noktada spor alanları oluşturma kararımızı açıklamıştık. Ardından çalışmalara başladık ve ilk alanımızı da gençlerimize sunduk. Fatih Mahallesi’ndeki alanda gençlerimiz doyasıya spor yapacaklar. Sporu teşvik etmek ve özendirmek adına üzerimize düşen ne varsa yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Durmadan hedeflediğimiz 5 tesisin yapımı için çalışmaları sürdüreceğiz. İlk spor alanı belde halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Beldede yaşayan vatandaşlar da hayata geçirilen spor alanı ile ilgili Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar’a teşekkür ettiler. Vatandaşlar, “Beldemizdeki gençlerimizin dijital bağımlılıktan kurtarılmasının en kolay yolu onların spora yönlendirilmesidir. Bu anlamda belediyemiz tarafından yapılan spor alanlarının çok olumlu sonuçlar doğuracağına eminiz. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyoruz” dediler.