YAPIN-976


ŞAMPİYONDAN KUMALİ’YE ZİYARET... (23.12.2020)Dünya Kupası Serbest Güreş Şampiyonası’nda dünya 2’ncisi olan Milli Sporcu Buse Tosun ile Milli Sporcu Ayşe Vatansever, YASKİ Birlik Başkanı Ahmet Kumali’ye ziyarette bulundu.

 

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta düzenlenen bireysel Dünya Kupası Serbest Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 72 kiloda mücadele ederek şampiyonada dünya 2’ncisi olan Milli Sporcu Buse Tosun, Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği (YASKİ) Başkanı Ahmet Kumali’ye ziyarette bulundu. Ziyarete Milli Sporcu Ayşe Vatansever ile Altınova Tersaneler Spor Kulübü’nde sporcuların antrenörü Murat Gençtürk de katıldı.

“Bu gururu onlar sayesinde yaşadık”

Elde edilen başarı ile Tosun’un Yalova’ya büyük bir gurur yaşattığını söyleyen Başkan Ahmet Kumali, “Yalova’mızın gurur kaynakları şampiyonlarımız Buse Tosun, Ayşe Vatansever ve değerli antrenörümüz Murat Gençtürk’ün ziyaretleri bizleri onurlandırmıştır. Yalova’yı ve ülkemizi uluslararası alanda başarıyla temsil eden, bizlere ve spor camiasına büyük sevinç yaşatan sporcularımızı kutluyorum. Bu gururu onlar sayesinde yaşadık. Genç kardeşlerimizden şanlı bayrağımızı daha yükseklere çıkartmaları için söz aldık. Başarılarının devamını diledik. Ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.