YAPIN-976


Yalovaspor, Covid-19 nedeniyle maçlara çıkamıyor... (16.11.2020)Yalovaspor’da oyuncu ve yönetimde 25 kişide Covid-19 pozitif çıkması üzerine takım 14 gün boyunca maçlara çıkamayacak.
 

3. Lig 3. Grup’ta yer alan Yalovaspor’da geçtiğimiz hafta 7 kişide koronavirüse rastlanmıştı. Ancak vaka sayısı bir anda artarak 25’e ulaşınca durum kulüp yöneticileri tarafından Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirildi. Federasyon ise takımın 14 gün süre ile maçlara çıkmamasına karar verdi. Durum kulüp yönetimi tarafından yapılan açıklama ile duyuruldu.

Kulüpten yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Futbol takımımıza 13 Kasım 2020 tarihinde tesislerimizde uygulanan rutin Covid-19 PCR testi neticesinde maalesef yeni pozitif vakalara rastlanmıştır. Son test sonuçlarıyla beraber 20 futbolcumuz, 2 teknik heyet, 3 kulüp çalışanımız olmak üzere toplam pozitif vaka sayımız 25 olmuştur. Pozitif bulguya rastlanan futbolcularımız ile personelimizin idari ve sağlık prosedürleri gereği yasal süreç başlamış olup, 14 gün süreyle maçlara çıkamayacağımız Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirilmiştir.”