YAPIN-976


“Yalova, engelli sporunun başkenti olacak”... (26.10.2020)YOSK Başkanı Alpaslan Erkoç, Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanı ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Öztürk, Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Münir Gökmen, Asbaşkanı Faruk Törü ile birlikte, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk makamında ziyaret etti.

 

Dünya Ampute Futbol Federasyon Başkanı seçildikten sonra ilk ziyaretini Yalova'ya gerçekleştiren Öztürk, engelli sporuna ve sporcularına yönelik destek ve katkılarından dolayı Yalova Belediye Başkan Vekili Tutuk'a teşekkür ederken, "TBESF başkanlığımın yanı sıra Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanlığı görevine geldikten sonra ilk ziyaretimizi Yalova'ya yapmak istedik. Yalova, engelli sporu için ülkemizin önemli illeri arasındadır. Yalova'yı yıllardır tekerlekli sandalye basketbol branşında başarıyla temsil eden ve Türkiye'nin adını uluslararası alanda yakaladığı başarılarla duyuran YOSK, hem kentin hem de ülkemizin markası haline gelmiştir. Engelli sporuna her zaman hizmet eden değerli kulüp başkanımız Alpaslan Erkoç'a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca yine engelli sporuyla sporcularımıza destek vererek bizi en iyi şekilde ağırlayan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk'a şükranlarımızı iletiyoruz. Federasyonumuzun İstanbul'da yapmış olduğu toplantıda YOSK Başkanı Alpaslan Erkoç, belediye başkanımızdan övgüyle bahsetti. Göreve geldikten sonra Yalova'nın uzun süredir almadığı hizmetleri aldığını bizlere iletti. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray gibi Türkiye'nin ve dünyanın marka kulüplerinin yanı sıra büyük şehir belediye takımlarının engelli sporuna verdikleri önemin aynısını Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk'un da vereceğine inancımız oluştuğundan bu kapsamda da ilk ziyaret durağımız Yalova olmuştur" diye konuştu.

Tutuk da nazik ziyaretlerinden dolayı Arif Ümit Öztürk ve ekibine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Vekili, "İnşallah ilerleyen yıllarda 3 büyük kulübün dışında YOSK da Süper Lig şampiyonu olarak bizleri gururlandıracaktır. Buna inanıyoruz. Engelli bireylerin hepsi bizim için önemlidir. Yalova'mızı spor alanında temsil eden tüm kulüplerimize desteklerimiz sürecektir" dedi.