egitim-585

Lisede Ekmek Üretim Atölyesi açıldı(13.10.2022)Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Ekmek Üretim Atölyesi kuruldu. Kurulan atölyenin açılışını ise Yalova Valisi Muammer Erol yaptı. Atölyeden her gün 10 bin adet roll ekmek ve bin adet poğaça üretilecek

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 81 ilde 100 meslek lisesine ekmek üretim atölyesi kurulması kararı sonrası Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Ekmek Üretim Atölyesi açıldı.

Ekmek Üretim Atölyesi’nin açılışı Yalova Valisi Muammer Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Muhammed Edib Özyılmaz, İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk ile okul ve kurum müdürleriyle birlikte gerçekleştirildi.

Vali Muammer Erol, dualarla açılan atölyede üretilen ilk ekmeği kesti. Konuyla ilgili yapılan açıklamada atölyede günde 10 bin adet roll ekmek ve bin adet poğaça üretileceği, okullar ile okullara bağlı pansiyonlara, kantinlere ve yemekhanelere hizmet verileceği bildirildi. Ayrıca üretilen ekmeklerin taşımalı yemek hizmetlerinde de kullanılacağı belirtildi.