egitim-585

Soyer’den YKS’de dereceye giren Pişken’e hediye... (16.08.2021)Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) derece yapan Hüseyin Berk Pişken’i makamında ağırladı.

 

Mayıs ayında vefat eden Çınarcık Belediyesi personeli Gürcan Çetin Pişken’in oğlu olan Hüseyin Berk Pişken 2021 YKS’de aldığı 440,07 puan ile 669 sırada yer alan Pişken’i tebrik eden Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, bundan sonraki eğitim hayatında kendisine başarılar diledi.

Yapılan ziyarette bir süre ailesiyle muhabbet eden Soyer, göstermiş olduğu başarı için Hüseyin Berk Pişken’e çeşitli hediyeler takdim etti.

“Başarıların daim olsun”

Hüseyin Berk Pişken’in başarısından dolayı gurur duyduğunu belirten Soyer, “Bizim geleceğimiz olan sizlerin, bu derece başarı göstermesi ilçemizin isminin sizin isimlerinizle ön plana çıkması bizleri gururlandırıyor. Bir işe iyi başlamak başarının yarısıdır derler. Sen de çok iyi bir başlangıç yaparak ve YKS'de güzel bir derece elde ederek amaçladığın fakültenin kapısını aralamış oldun. Hem de tamamen evde tek başına azimle çalışarak böylesine güzel bir başarı gösterdin. Seninle böylesine güzel vesileyle bir araya gelmekten çok mutluyum. Başarıların daim olsun Hüseyin Berk kardeşim” dedi.