egitim-585

YKS tercih ve tanıtım günleri başladı... (09.08.2021)Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2021 yılı tercih döneminin başlaması dolayısıyla Çiftlikköy Belediyesi tarafından Engelsiz Kafe yanındaki alanda ‘Tercih ve Tanıtım Günleri’ düzenlendi.

 

5-6 Ağustos tarihleri arasında gündüz ve akşam saatlerinde açık kalan stand alanını ziyaret eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, YKS’ye giren öğrencilere üniversite tercihleri konusunda destek vermek amacıyla böyle etkinlik gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Başkan Silpagar, “Çiftlikköy Belediyesi olarak YKS’ye giren öğrencilerimize üniversite tercihi konusunda destek vermek amacıyla Engelsiz Kafe’nin yanındaki alanda İstanbul Şişli MYO, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Merkezi, İstanbul Gedik Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Yalova Üniversitesi’nin katıldığı ‘Tercih ve Tanıtım Günleri’ stand alanımızı ziyaret ederek üniversite görevlileriyle bir araya geldik. Bilindiği gibi ülkemizde meydana gelen yangın ve sel felaketleri sebebiyle Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2021 tercih tarihleri 5 Ağustos’tan 20 Ağustos’a kadar uzatıldı. Tüm öğrenci kardeşlerimize, sınava giren herkese hayırlı bir tercih dönemi ve başarılı bir üniversite hayatı diliyorum” diye konuştu.