egitim-585

“Eğitim yatırımları devam edecek”... (06.08.2021)Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol’u makamında ziyaret eden AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, eğitime önem verdiklerini ve bu anlamda ilde eğitim yatırımlarının da devam edeceğini ifade etti.

 

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol’u ziyaret ederek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Yeniyol ise Akyol’a ildeki eğitim durumu, eğitim yatırımları ve uzaktan eğitim süreci hakkında bilgiler aktardı.
AK Parti iktidarı döneminde bütçeden en fazla pay ayrılan kalemlerden birisinin de eğitim olduğunu dile getiren AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, “Yalova’da da eğitime verdiğimiz önem ortadadır. İlimize birçok eğitim kurumu kazandırıldı. Bazıları ise devam ediyor. Geleceğe güvenle bakan bir ülkenin iyi eğitilmiş, milli ve manevi değerlerine sıkı sıkıya bağlı gençlere ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Bunun da yolunun eğitim olduğu bilinci ile hareket ediyoruz. Yavrularımıza modern bir eğitim imkanı sağlayacak okullar ve binalar hazırlıyoruz. Bugüne kadar ilimizde bu anlamda birçok yatırıma imza attık. Eğitim yatırımlarımız bundan sonra da devam edecek” diye konuştu.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ve AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol bir süre daha görüş alışverişinde bulundular.