egitim-585

Vefat eden öğrencinin diplomasını babası aldı... (04.08.2021)Geçtiğimiz yıl dedesine aşure götürürken elim bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden Yalova Üniversitesi Termal Meslek Yüksekokulu Paramedik Bölümü mezunu Eda Müdüroğlu’nun diplomasını babası Bertan Müdüroğlu teslim aldı.

 

Yalova Üniversitesi Termal Meslek Yüksekokulu Paramedik Bölümü’nden 2020 yılında mezun olan Eda Müdüroğlu, Bursa’da 30 Ağustos 2020 tarihinde dedesine aşure götürürken trafik kazasında yaşamını yitirmişti. Mezuniyetinin ardından diplomasını almaya ömrü vefa etmeyen Eda Müdüroğlu’nun diploması, acılı baba Bertan Müdüroğlu’na teslim edildi. Eda Müdüroğlu’nun diplomasını almak için Yalova Üniversitesi’ne başvuran Bertan Müdüroğlu, İlk ve Acil Yardım Programı Öğretim Görevlisi Gürkan Erdoğan’dan kızının diplomasını teslim aldı.

Yalova Üniversitesi yetkililerine teşekkür eden Bertan Müdüroğlu, “Kendini bilmez bir şoförün arabayı geriye doğru kaçırması sonucunda kızım olay yerinde hayatını kaybetti. Paramedik Bölümünden mezun oldu ancak keşke diplomasını kendisi alsaydı. Allah tüm hocalarından razı olsun” diye konuştu.

Eda Müdüroğlu'nun başarılı bir öğrenci olduğunu söyleyen Öğretim Görevlisi Gürkan Erdoğan ise “Eda en aktif, en girişken öğrencilerimizden birisiydi. Gönül isterdi ki burada yanımızda olsun ama kendisini yanımızda göremediğimiz için çok üzgünüz” ifadelerini kullandı.