egitim-585

TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu başladı... (29.07.2021)Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından geçtiğimiz yıl online olarak gerçekleştirilen ortaokullara yönelik yaz okulu bu yıl pandemi kurallarına uyularak yüz yüze olarak gerçekleştirilmeye başladı.

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından hazırlanan Ortaokul Yaz Okulu etkinlikleri başladı. TÜGVA tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik yaz tatillerinde okul yorgunluklarını çeşitli aktivite ve oyunlarla atacakları, arkadaş bağlarını kuvvetlendirecekleri, eğlenirken de kendilerini ahlaki ve manevi olarak geliştirecekleri bir ortam hazırlandı. Yaz okulunun süresi 4 hafta olarak hesaplandı. Program kapsamında öğrencilere kültürel ve tarihi geziler, Kuran-ı Kerim’i güzel okuma, edep-ahlak dersleri, satranç, tırmanma, okçuluk, mangala, yüzme, futbol ve daha pek çok sosyal ve sportif faaliyetlere imkan sunuluyor. Yaz okulu etkinlikleri pandemi kurallarına uyularak, TÜGVA Mihmandar Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda gerçekleştiriliyor.

“Uzman kadromuz ile gençlerimize güzel faaliyetler sunuyoruz”

Konuyla ilgili olarak Ortaokul Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Türkiye Gençlik Vakfı olarak geleceğin gençliğinde ahlakıyla, maneviyatıyla ve bilgi birikimiyle yer alıp, çevresine farkındalık katacak faydalı bireyler yetişmesine katkı sağlamak yegâne amacımızdır. Yaz okullarıyla çocuklarımızın tatillerini dolu dolu geçirmelerini hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da uzman kadromuz ile gençlerimize güzel faaliyetler sunuyoruz. Gençlerimize çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir yaz okulu fırsatı sunduk. Yaz okulları süresince oyunlar oynayacak, arkadaşlık ve kardeşlik bağlarını güçlendirecek olan çocuklarımız nezih ortamlarda eğlenerek öğrenecekler.”