egitim-585

“Sanatın her dalını öğrencilere sevdirmeliyiz”... (29.07.2021)Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Torundan Dedeye Güzel Yalovam" konulu şiir ve “Yalova” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler belli oldu. Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, “Sanatın her dalını öğrencilerimize sevdirmeliyiz” dedi.

 

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik "Torundan Dedeye Güzel Yalovam" konulu şiir yarışması düzenlemişti. Yarışmaya katılan öğrencilerin şiirleri oluşturulan jüri tarafından titizlikle değerlendirilerek dereceye giren öğrenciler belirlendi. Buna göre ilkokullar kategorisinde 1.’liği Atatürk Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Barış Erdem, 2.’liği 75.Yıl Ziya Gökalp İlkokulu öğrencisi Beste Irmak Özcan ve 3’üncülüğü ise Gaziosmanpaşa İlkokulu öğrencisi Zeynep Araz kazandı.
Ortaokul kategorisinde 1. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan Kuzey Onur Pekcan, 2. Altınova Hürriyet Ortaokulu’ndan Azra Hilal Gökbayrak, 3. ise Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan Yağız Yeşitaş oldu.
Liseler arasında gerçekleştirilen “Yalova” konulu resim yarışması da çekişmeye sahne oldu. Eserler arasından dereceye giren eserleri belirlerken bir hayli zorlanan jüri Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Pınar Er tarafından yapılan resmi 1.’liğe layık buldu. Yarışmada 2. Yalova Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Gül Efşan ve 3. ise Özel Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi Aylin Öztürk oldu.
“Sanatın her dalını sevdirmeliyiz”
Yarışmaya katılan öğrencilere teşekkür eden Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ise, “Yalova’mızı şiirleri ve resimleri ile en güzel şekilde anlatan öğrencilerimizin hepsi bizim gözümüzde 1. oldular. Ancak format gereği ilk 3 dereceyi belirlemek zorundaydık. Ben ilk 3 dereceye giren öğrencilerimizi de yürekten kutluyorum. Birbirinden güzel eserler yarışmaya katıldı. Bizler sanatın her dalını öğrencilerimize sevdirmeliyiz. Yarışmalar da bunlara bir vesile oluyor” dedi.