egitim-585

Yalovalı öğrenciler Çanakkale’yi gezdi... (13.07.2021)Yalovalı öğrenciler Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Çanakkale’ye giderek tarihi, doğal güzelliklerini gezme ve görme imkanı buldular.
 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Çanakkale’ye giden Yalovalı öğrenciler ilin tarihi ve doğal noktalarını gezdiler. Özellikle Çanakkale zaferinin kazanıldığı noktalardan oldukça etkilenen Yalovalı öğrenciler o anı yerinde hissetmenin mutluluğunu yaşadılar. Çanakkale’nin çok etkileyici bir yer olduğunu ifade eden öğrenciler, “Çanakkale savaşının yaşandığı yerleri gezdik. Buradaki müzeleri ve anıtları ziyaret ettik. Rehberler bize bilgiler verdi. O savaşın ne şartlar altında ve hangi fedakarlıklarla kazanıldığını görme imkanı bulduk. Çanakkale çok etkileyici bir yer. Burayı görmeyenler varsa mutlaka gezip görmeliler” dediler.
4 gün boyunca Çanakkale’de misafir edilen öğrenciler ilin sadece tarihi ve doğal güzelliklerini deneyimlemekle kalmayarak yöresel lezzetleri de tatma imkanı buldular. Çanakkale’ye özgü melki, metez ve iskorpit çorbası gibi lezzetleri tadan Yalovalı öğrenciler, unutulması güç günler geçirdiler.