egitim-585

Müftülükten Bilgi Yarışması... (12.07.2021)Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde her yıl Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Yalova Müftülüğü tarafından din görevlileri arasında düzenlenen yarışmalar çekişmeye sahne oldu.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı 2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası edeniyle birçok etkinlik düzenlendi. Bu etkinlikler bünyesinde ezanı güzel okuma, etkili hutbe sunumu ve bilgi yarışmalarına imam-hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri, hutbe yazma, şiir yazma ve proje yarışmaları da düzenlendi. Yalova Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen bilgi yarışması ise çekişmeye sahne oldu. Yalova Diyanet Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışmada en fazla doğru cevabı vermek üzere ter döken yarışmacılar sınırlarını zorladılar. Konuyla ilgili Yalova Müftülüğü’nden yapılan açıklamada ise, “Diyanet İşleri Başkanlığı 2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle personelimizin mesleki ve kişisel yönden kendilerini geliştirmeleri, planlı çalışma alışkanlığı kazanmaları, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmeleri ve hizmet süresince kendilerine güven duymalarını sağlamak amacıyla birincileri belirlemek üzere bilgi yarışması düzenlendi” denildi.
Yalova Müftülüğü tarafından din görevlileri arasında düzenlenen bilgi yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini ise Yalova Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık takdim etti.