egitim-585

Eğitim ve öğretim masaya yatırıldı... (08.07.2021)2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantısı, Halk Eğitim Merkezi’nde Yalova Valisi Muammer Erol’un katılımı ile yapıldı. Toplantıda pandemi dolayısıyla eğitimde yaşanan kayıp zamanın yeni eğitim öğretim yılında telafi edilmesinin gerekliliğine de vurgu yapıldı.

 

Yalova İl Eğitim Kurum Müdürleri Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol başkanlığında Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda yapıldı. Toplantıya Vali Muammer Erol, İl Millî Eğitim müdür yardımcıları, İlçe Millî Eğitim müdürleri, şube müdürleri ile okul ve kurum müdürleri katıldı. Pandemi gölgesinde geçen eğitim ve öğretim sürecini değerlendiren bir konuşma yapan Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, “Ülkede birliktelik sağlanması gereklidir. Bu sayede öğrencilerin başarıları en üst düzeye çıkartılmalı, sosyal etkinlikler ve yürütülecek projelerle de eğitim desteklenmelidir. Eğitim öğretimin kesintisiz yürütülmesi için gerekli tedbirleri almalıyız. Yalova genelindeki tüm eğitim kurumları arasında kesintisiz bir koordinasyonu ve iş birliğini sağlamak mecburiyetindeyiz. Bunu sağlayarak ilimizde eğitim kalitesini yükseltebiliriz. Eğitime ayrılacak olan tüm potansiyel kaynakların belirlenmesi ve seferber edilmesi lazım. Başta insan kaynağı olmak kaydı ile eğitim kurumlarımızın ve tesislerimizin fiziki kapasitesinin, eğitim araç ve gereçleri ile diğer kaynaklarının verimli ve etkili bir şekilde kullanmasını sağlamalıyız. Pandemi ile eğitimde kaybedilen zamanın telafisi için hepimiz elimizden gelen tüm gayreti ortaya koymalıyız” dedi.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol yaz tatilinde uygulanacak olan ‘Telafide Ben de Varım’ programı hakkında da bilgiler verdi. Toplantıda söz alan kurum müdürleri de fikirlerini ortaya koydular.