egitim-585

Altınovalı Pehlivanlar Kırkpınar’da iddialı... (05.07.2021)Altınova Belediyespor Güreş Takımı’nın tarihi Kırkpınar güreşlerine hazırlıkları Altınova Belediyespor Tesisleri’nde devam ediyor. Güreşçileri ziyaret eden ilçe protokolü, sporculara moral verdi.

 

Olimpiyatların ardından dünyanın en eski spor organizasyonu olarak bilinen ve UNESCO Somut Olmayan Kültür Mirasları Listesi'nde de bulunan tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri için geri sayım başladı. Geçtiğimiz yıl COVID-19 salgını nedeniyle yapılamayan 660. tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri, Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda 9-10-11 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Protokolden destek

Takımın minikten başa kadar tüm boylarda Kırkpınar’a yönelik kampı devam ediyor. Altınova Belediyespor Tesisleri’nde kampa giren sporcular sıkı bir çalışma temposuna girdi. Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova Belediye Meclis Üyeleri Hasan Karabacak ve Şaban Cineviz, Altınova Belediyespor Kulüp Başkan Yardımcısı Mustafa Yurt ve Altınova Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Sarıgül, Altınova Belediyespor Güreş Takımı’nı kampta ziyarette bulundu. İlçe protokolü Altınova Belediyespor Güreş Antrenörleri Kaan Kaya ve Burak Kaya’dan bilgi aldı.

Hedef derece yapmak

Bu yıl Kırkpınar’a iddialı gideceklerini söyleyen Kaya, “Kırkpınar’da hedefimiz dereceler yapmak. Çalışmalarımızı aralıksız sürdürerek emin adımlarla ilerliyoruz. Bizlere her türlü desteği veren belediye başkanımıza, meclis üyelerimize ve kulüp yönetimimize teşekkür ederiz” diye konuştular. Kaymakam Özyiğit, Başkan Oral ve beraberindekiler de Altınovalı sporculara Kırkpınar’da başarılar diledi.