egitim-585

En iyi öykü ve sloganlar ödül aldı... (05.07.2021)Yalova’daki ilk ve ortaokullar ile liseler arasında düzenlenen öykü ve slogan yarışmasında dereceye giren öğrenciler törenle ödüllerini aldı.
 

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokullar arasında ‘Yalova’da Kış Öykü Yarışması’, ortaokullar arasında ‘Bana Yalova’yı Anlat Slogan Yarışması’ ve liseler arasında ise ‘Bana Yalova’yı Anlat Öykü Yarışması’ gerçekleştirildi. Yarışmaya ildeki resmi ve özel okullardan öğrenciler katıldılar. Öykü ve sloganlar oluşturulan jüri tarafından titizlikle incelenerek dereceye giren öğrenciler belirlendi. Buna göre ilkokullar arası Yalova'da Kış Öykü Yarışması’nda Bahçelievler İlkokulu’ndan Ahmet Rasim Ayyıldız 1’nci, GOP İlkokulu’ndan Efsun Batı 2’nci ve Altınova Piyalepaşa İlkokulu’ndan Zeynep Sude Yılmaztürk ise 3’üncü oldu.
Ortaokullar arasında gerçekleştirilen Bana Yalova'yı Anlat Slogan Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ise şu şekilde sıralandılar; Derin Şiir Şahin (Altınova Piyalepaşa Ortaokulu), Duru Elif Şenol (Sevim Göğez Ortaokulu), Ceyhun Mete Salman (Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu).

Liselerarasında gerçekleştirilen Bana Yalova'yı Anlat Öykü Yarışması’nda 1’ncilik Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Miray Sude Başaran’a giderken, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi öğrencisi Yiğit Kartal 2’nci ve Çiftlikköy Şehit Muhammed İslam Altuğ Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ayça Miray Kıyak ise 3’üncü oldular.

Öğrencilerin ödülleri ise Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen bir törenle teslim edildi. Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol öğrencileri kutladı.