egitim-585

Eğitimde iş birliği yaptılar... (02.07.2021)Yalova Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (YESOB) ve Özel Yalova Güçlü Koleji arasında birliğe bağlı odaların üyesi olan esnafların çocuklarına cazip indirimler sunan bir eğitim iş birliği protokolü imzalandı.

 

YESOB, üye odalara bağlı esnafların çocuklarının eğitimlerine katkı sunmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda YESOB ve Özel Yalova Güçlü Koleji arasında eğitim iş birliği protokolüne gidildi. Odalara üye esnafların çocuklarına cazip indirimler ve imkanlar sunan protokol YESOB Başkanı Hüseyin Çetin’in makamında imzalandı. Özel Yalova Güçlü Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çolak ile YESOB Yönetim Kurulu üyeleri Adnan Dağ ve Yüksel Gümüş’ün de hazır bulunduğu protokolün imzası öncesinde konuşan YESOB Başkanı Hüseyin Çetin, “YESOB olarak esnaflarımızın ticari geleceklerini düşündüğümüz kadar bu esnaflarımızın çocuklarının geleceklerini de düşünüyoruz. Esnaflarımızın çocuklarının en iyi şekilde eğitim almaları çok önemli. Bu anlamda birlik olarak 17 oda ve ona bağlı esnaflarımızın çocuklarını kapsayan eğitim iş birliklerine gidiyoruz. Bunlardan birisini de Özel Yalova Güçlü Koleji ile imzaladık. Özel Yalova Güçlü Koleji çocuklarımıza cazip fiyatlarla iyi bir eğitim imkanı sunacak. Birliğimize oda ve odalarımıza bağlı esnaflarımız ile yavrularımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Çolak ise YESOB ile böyle bir iş birliğine gitmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Eğitim tüm insanların hayatına dokunan ve onların en değerli varlıklarının yani çocuklarının hayatını doğrudan etkileyen en önemli alanlardan biri. Doğal olarak üzerinde en çok konuşulan ve bizce kalitenin en önemli olduğu alan. Biz de bu alanda deneyimli bir ekip olarak Yalova’da eğitime değer katacak, en değerli varlıklarımız çocuklarımızı hayata kusursuz bir şekilde hazırlayacağız. YESOB’a bağlı odalara üye esnafların çocuklarını okulumuzda ağırlamaktan mutlu olacağız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından esnafların çocuklarına cazip imkanlar sunacak olan eğitim iş birliği protokolüne Çetin ve Çolak imza koydular.