egitim-585

Yeditepeli öğrencilerden Yalova’da sergi... (22.06.2021)Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, Arkakapı Yıldız Kırtasiye’de ‘Kalıntı’ adını verdikleri resim ve heykel sergisi açarak sanatseverlerin beğenisine sundu. Açılan sergi, sanatseverlerden tam not aldı.

 

Yalovalı olan Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Güliz Kayahan’ın öncülüğünde bu üniversitede eğitimini sürdüren öğrenciler, Yalova’da resim ve heykel sergisi açtı. ‘Kalıntı’ ismi verilen sergi, düzenlenen seremoniyle Yıldız Kırtasiye Arkakapı Fuaye Alanı’nda açıldı.

Sergide Güliz Kayahan’ın yanı sıra Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri İpek Aktaşlı, Defne Alok, Sena Altun, Deren Biricik, Mehmet Orhan Dal, HeX, Kerim Eskin, Yağız Küçükemre, Arif Özdemir, Meryem Zehra Şahin ve İram Yılmaz’ın eserlerine yer verildi.

Güliz Kayahan, “Serginin organizasyonunu üstlendim, küratörlüğünü de Sevilay Emirza üstlendi. Yeditepe Üniversitesi’nde okuyoruz. Aramızda mezunlar da var öğrenciler de var. Bu eserde kendimizi anlattığımız eserler var. Sanatseverlerimizin vatandaşlarımızın bizleri tanımasını istedik. Burada 12 sanatçının 24 eserine yer verdik. 22’si resim ve 2’si heykel. Bir hafta boyunca sergimiz açık olacak” dedi.

Kayahan, sergiye neden ‘Kalıntı’ adını verdiklerini de şu sözlerle açıkladı; “Aklımızda kalanları anlattığımız için Kalıntı dedik. Aklımızda kalanlardan alıntılar yaptığımızı söylüyoruz temelde. Bu nedenle bu ismi seçtik.”

Arkakapı İşletme Sahibi Ressam Sevilay Emirza ise Arkakapı’yı sanat camiasının kullanımına kazandırmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Emirza, “Özellikle gençlerin enerjisiyle keyifli bir hazırlık süreci geçirdik. Hepimize hayırlı olsun ve devamı gelsin istiyoruz. Her zaman kapımız gençlerimize, sanat camiamıza, sanatseverlerimize açık” diye konuştu.