egitim-585

TÜGVA Yaz Okulu başvuruları başladı... (09.06.2021)Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yalova İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Ortaokul Yaz Okulu başvuruları 5 Temmuz’da sona erecek.

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Ortaokul Yaz Okulu başvuruları başladı. Ortaokullu gençler, toplamda 4 hafta sürecek olan Ortaokul Yaz Okulu’nda hem eğlenecek hem de öğrenecekler. İlkokul 4. sınıf mezunları, ortaokul 5., 6., 7., 8. ve mezunlarının katılabileceği Yaz Okulu’nun başvuru tarihi 5 Temmuz’da sona erecek.

Yaz Okulunda buluşacaklar

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Ortaokul Koordinatörü İbrahim Okur, “Ortaokullu gençlerimiz bu sene de eğlenerek öğrenecekleri 6 haftalık Yaz Okulu projemizle buluşuyor. Gençlerimiz hem Kur’an-ı Kerim’i kendi seviyelerine uygun olarak belirlenen sınıflarda güzel okumayı öğrenecekken hem de temel dini bilgiler dersi ile dinlerini daha iyi öğrenme fırsatı bulacaklardır. Ayrıca örnek Müslüman karakterini Peygamber Efendimizin hayatının ve hadislerinin ışığında kendine rehber edinebileceklerdir. Yaz Okulu projemizde ortaokullu öğrencilerimiz ilgi alanına uygun olarak seçeceği futbol, basketbol, voleybol, dart, badminton, mangala, satranç, geleneksel sporlar gibi dersler ile de belirlediği spor dalında eğlenceli vakitler geçirebileceklerdir. Yüzme, piknik, langırt ve ata binme gibi çeşitli sürpriz aktivitelerle de Yaz Okulu projemizde unutulmaz anılar biriktireceklerdir. Ayrıca düzenlenecek çeşitli yarışmalarda hediyeler kazanma şansı yakalayacak gençlerimiz Yaz Okulumuzda birçok diğer sürpriz ile de karşılaşacaktır” dedi.