egitim-585

Öğretmenime Mektup Yarışması’nın sonuçları açıklandı... (27.11.2020)Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında "Öğretmenime Mektup" temalı yarışma düzenlendi. Yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri jüri tarafından dikkatle incelenerek dereceye girenler açıklandı.

 

Yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı mücadele tedbirleri kapsamında uzaktan eğitime geçilmesiyle öğretmenlerinden ayrı düşen öğrencilerin duygu ve düşüncelerini yazıya dökmek ve öğrencileri mektup yazmaya teşvik için "Öğretmenime Mektup Yarışması" gerçekleştirildi. Mektup yazma alışkanlığının kazanılmasına, duygu ve düşünceleri ifade etme yeteneğinin gelişmesine, okulun sosyalleşme sürecindeki önemine yönelik farkındalık oluşmasına ve öğretmen sevgisinin pekişmesine katkı sağlaması amaçlanan yarışmaya, yüze yakın öğrenci katıldı. Oluşturulan seçici kurul öğrencilerden gelen mektupları titizlikle inceleyerek bir sonuca vardı.
Yarışma ile ilgili konuşan Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, “Uzaktan eğitim sürecinin devam ettiği günlerde öğrencilerimizi sosyal ve kültürel açıdan destekleyen çok boyutlu etkinlikler düzenliyoruz. Çocuklarımız, yazdıkları mektupları okulların açıldığı ilk gün öğretmenlerine yani mektupların asıl sahiplerine ulaştıracaklardır. Şuna inanıyorum, her bir öğretmenimiz öğrencisi için umuttur. Onların özverisiyle yeşeren umut yapraklarının anlamı çok büyüktür. Kalem tutan ellerinin her daim başarı ve mutluluğa imza atmasını diliyorum. Evde kalma döneminde özellikle çocuklarımızın sosyal, duygusal becerilerinin geliştirilmesine katkı sunarak daima yanımızda olan velilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Yarışmada ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde yazdıkları mektuplarla dereceye giren öğrenciler ise şu şekilde sıralandı;

İlkokul kategorisinde 1.’liği Atatürk İlkokulu öğrencisi Şeyma Anaral, 2.’liği 19 Temmuz İlkokulu’ndan Elif Sena Çelik ve 3.’lüğü ise Bahçelievler İlkokulu’ndan Ayşe Neva Ayyıldız kazandı.

Ortaokul kategorisinde 1. Ebrar Tatar (Sevim Göğez Ortaokulu), 2. Damla İliş (Cumhuriyet Ortaokulu) ve 3. Şennur Sıla Gülsün (Cumhuriyet Ortaokulu) oldu.
Çekişmeli geçen Liseler kategorisinde ise 1. Özel Yalova Final Akademi Anadolu Lisesi’nden çıktı. Büşra Ziyaretli yazdığı mektupla bu kategorinin 1.’liğini elde etti. Liselerde 2.’lik Yalova Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Kübra Berfin Eren’e 3.’lük ise Yalova Uzmanlar Koleji’nden İlarya Özbağcı’ya gitti. 
Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin önümüzdeki günlerde verileceği belirtildi.